21.12.2016. 15:16

Latvija bija vienīgā komanda, kura ar divām uzvarām grupu turnīrā netika izslēgšanas spēlēs. Pēc šāda pavērsiena Latvija saglabāja iespēju cīnīties par 9. vietu, bet uzreiz zaudēja Slovēnijai (70:86), kas nozīmēja nonākšanu cīņā par 13.-16. vietu. Jāpiemin, ka šajā cīņā tikai 13. vietas ieguvēja saglabās vietu A divīzijā. Raimonda Feldmaņa vadītās komandas pretiniece pirmā pretiniece bija Zviedrijas izlase. A grupā zviedri zaudēja visās spēlēs, bet pēdējā spēlē piedzīvoja sakāvi arī pret Grieķijas vienaudžiem (69:80).

Zviedrija: Lāšons, Lemeti, Lundkvists, Zekovičs, ApelgrēnsLatvija: Zoriks, Zotovs, Blumbergs, Strautiņš, Garoza

Mača ievadā viena metiena atstatumā priekšā turējās Zviedrijas izlase, bet ar Roberta Blumberga pūlēm izdevās izvirzīties vadībā ar 10:7. Uzreiz sekoja zviedru 7:0 izrāviens, bet latvieši atguva vadību. Pirmās ceturtdaļas izskaņā abu komandu līdzīgā cīņa turpinājās. Zviedri centās uzbrukt no distances un to darīja sekmīgi. Otrā laukuma galā precīzs no tālās distances bija Niks Jansons, bet nākamajā uzbrukumā bumbu grozā no augšas trieca Blumbergs. Pirms Latvijas izlases pēdējā uzbrukuma rezultāts bija neizšķirts, bet tad sekmīgs caurgājiens padevās Artūram Strautiņam, kurš noslēdza rezultatīvo ceturtdaļu ar Latvijai labvēlīgu rezultātu 27:25.

Otrās ceturtdaļas ievadā Latvijas izlasei izdevās iegūt piecu punktu pārsvaru, bet ne to noturēt. Kristers Zoriks pilnīgi viens nespēja ietriekt bumbu grozā no augšas, bet otrā laukuma galā zviedri atbildēja ar precīzu metienu, sadeldējot deficītu līdz minimumam (31:32). Nākamā pusotra minūte pagāja Zviedrijas komandas zīmē, izvirzoties vadībā ar 37:32. Pēc minūtes pārtraukuma latviešiem padevās 7:0 izrāviens, kas ļāva uz brīdi atgriezties vadībā. Uzreiz sekoja kritums, zviedri realizēja metienus no pustālās un tālās distances, kamēr Zoriks nespēja trāpīt no groza apakšas. Tādējādi Zviedrijas izlase atjaunoja piecu punktu pārsvaru (44:39). Zviedru prieki gan bija īsi, jo jauns 6:0 izrāviens mainīja situāciju. Labi pirmā puslaika izskaņā nospēlēja Jansons, ļaujot Latvijas izlasei saglabāt minimālu pārsvaru - 47:46.

Otro puslaiku Latvijas izlase sāka ar 6:0 izrāvienu, bet tad zviedri izlīdzināja spēli. Ceturtdaļas otrajā pusē zviedri pievilka līdz trīs punktu deficītam, bet tad Blumbergs realizēja tālmetienu. Zviedri gan atbildi parādā nepalika, četrus punktus gūstot Deividam Hukam, kurš arī ātrajā uzbrukumā trieca bumbu grozā no augšas (59:61). Latvieši ātri vien atjaunoja septiņu punktu pārsvaru, bet cīņa turpināja ritēt kā pa viļņiem. Ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 67:66 Latvijas izlases labā.

Spēles izšķirošo nogriezni ievadīja Nikolaja Zotova precīzais tālmetiens. Kopumā Latvijas izlasei padevās 7:0 izrāviens, kas ļāva justies drošāk, bet ne pārliecināti, jo zviedri nepadevās. Īsā laikā Zviedrijas izlase sadeldēja deficītu līdz trīs punktiem, kad jāspēlē vēl bija sešas minūtes (71:74). Zviedrijas basketbolistiem šajā mačā vairs nebija lemts izvirzīties vadībā. Latvieši turējās dažus punktus priekšā, bet pēdējā minūtē ieguva septiņu punktu pārsvaru. Zviedri nespēja realizēt savu uzbrukumu un sāka apzināti pārkāpt noteikumus. Tas gan neko nemainīja, Latvijas izlasei izcīnot uzvaru ar rezultātu 91:82.

Uzvarētāju labā 25 punktus guva un septiņas atlēkušās bumbas izcīnīja Roberts Blumbergs, bet tuvu "triple-double" bija Artūrs Strautiņš, gūstot 17 punktus, izcīnot 11 atlēkušās bumbas un atdodot deviņas rezultatīvas piespēles. Zviedrijas izlasē ar 25 punktiem atzīmējās Fēlikss Lemeti.

Līdz ar to Latvijas U18 izlase izšķirošajā cīņā par 13. vietu un palikšanu A divīzijā mērosies spēkiem ar Horvātijas un Izraēlas dueļa uzvarētāju. Mača sākums ceturtdien, plkst. 13:00 pēc Latvijas laika.

Zviedrija - Latvija 82:91 (25:27, 21:20, 20:20, 16:24)

Zviedrija: Lemeti 25, Lundkvists 17 (5 rp), Haruns 13, Arvidsons 8, Huks 5, Apelgrēns 5, Lāšons 3, Zekovičs 2, Edvardsons 2, L.Johansons, D.JohansonsLatvija: Blumbergs 25 (7 ab), Strautiņš 17 (11 ab, 9 rp), Jansons 15, Garoza 12 (6 ab), Zoriks 6 (9 rp), Zotovs 6, Kurucs 6, Hudins 2, Sīviņš 2, Kaufmanis, Atelbauers, Dembskis.