04.04.2015. 15:21
Latvijas U-18 regbija izlase sestdien cieta neveiksmi par Francijā notiekošā Eiropas čempionāta B divīzijas turnīra piekto vietu.

Latvijas jaunie regbija spēlētāji sestdien ar 10:35 (10:18) piekāpās Luksemburgas vienaudžiem, turnīru noslēdzot sestajā pozīcijā.

Latvijas komanda visus savus punktus guva jau pirmajā puslaikā, ko zaudēja ar 10:18, otrajā spēles daļā tā arī nespējot rast pretargumentus Luksemburgas vienībai.

Savukārt kopējā Eiropas vērtējumā Latvija ierindojusies 22.vietā.

Sacensību pirmajā mačā, kas vienlaikus bija ceturtdaļfināls, Latvija ar 5:22 piekāpās Čehijas vienaudžiem, kuri turnīrā izlikti ar pirmo numuru, bet pēc tam pusfinālā par 5.-8.vietu ar 20:3 pieveica Serbijas vienaudžus, izpildot arī pirms turnīra izvirzīto uzdevumu - saglabāt vietu B divīzijā.

Komanda, kura būs uzvarējusi visās trīs spēlēs, pacelsies uz A divīziju, bet komanda, kura visās trīs spēlēs piedzīvos zaudējumus, izkritīs uz C divīziju.

Latvijas izlases galvenais treneris Mārtiņš Straume pirms turnīra pauda apņēmību saglabāt vietu B divīzijas sacensībās.

Latvijas komanda 2013.gadā pēc zaudējumiem visās trijās B divīzijas spēlēs izkrita uz C divīziju, tomēr pērn triumfēja C divīzijas sacensībās, atgriežoties līmeni augstāk.

Eiropas čempionātā U-18 izlasēm augstākā ir elites divīzija, kurā, tāpat kā A un B divīzijā, sacenšas astoņas komandas. Savukārt zemākajās C un D divīzijās tiekas attiecīgi četras un piecas vienības.