26.07.2014. 21:39
Latvijas U-18 puišu basketbola izlase Turcijā notiekošā Eiropas čempionāta trešajā spēlē sestdien ar rezultātu 63:52 (18:9, 21:15, 8:18, 16:10) pārspēja Beļģijas izlasi, ar panākumu noslēdzot sacensību pirmo posmu.

Latvijas komandas rindās ar 17 punktiem izcēlās Rinalds Mālmanis, bet 12 punkti Riharda Lomaža kontā. Zīmīgi, ka ar 15 atlēkušajām bumbām atzīmējās Rūdolfs Strādnieks.

Pārliecinošāk spēli iesāka Latvijas, kas jau pirmajās četrās minūtēs panāca drošu pārsvaru uz tablo (11:3). Turpinājumā beļģi visai reti atbildēja ar precīziem metieniem, Latvijas basketbolistiem turpinot «audzēt» pārsvaru duelī (23:11). Otrajā ceturtdaļā jau laukumā aizritēja līdzvērtīga spēle vienību izpildījumā, taču joprojām pārliecinoša vadība piederēja latviešiem - 39:24.

Vāji un mazrezultatīvi Latvija aizvadīja cīņas trešo ceturtdaļu, gūstot vien astoņus punktus, kas ļāva Beļģijas jaunajiem spēlētājiem samazināt rezultāta deficītu jau līdz pieciem punktiem (42:47). Pēcāk gan Latvija spēja reabilitēties par visai bālajām desmit minūtēm, turpinājumā veiksmīgi cīnoties gan aizsardzībā, gan uzbrukumā.

Pirms tam pirmajā A apakšgrupas kārtā Latvija ar rezultātu 55:72 piekāpās Itālijas valstsvienībai, bet piektdien spraigā galotnē ar 72:68 uzvarēja Poliju.

Savukārt Beļģija vispirms ar 63:67 piekāpās Polijai, bet pēc tam piektdien negaidīti ar 79:75 pārspēja Itāliju.

Tikmēr trešās kārtas ievadā Itālijas izlase ar 78:68 pārspēja Poliju, kas jau pirms Latvijas un Beļģijas cīņās ļāva latviešiem nodrošināt vietu nākamajā kārtā.

Līdz ar to pēc trīs kārtām A apakšgrupā Latvijai un Lietuvai ir pa diviem panākumiem, bet Beļģijai un Polijai pa vienam.

Tādējādi Latvija otro posmu uzsāks ar vienu iekrātu uzvaru, kur spēkosies ar Horvātiju, Franciju un, visticamāk, Lietuvu.

Kopumā šajā Eiropas čempionātā piedalās 16 komandas, kas pirmajā posmā sadalītas četrās apakšgrupās pa četrām katrā. Katras apakšgrupas trīs labākās valstsvienības kvalificēsies otrajam posmam, kamēr vājākās pirms cīņas par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā aizvadīs grupu turnīru savā starpā. Tikmēr 12 spēcīgākās izlases otrajā posmā būs sadalītas divās apakšgrupās pa sešām katrā.

No otrā posma ceturtdaļfinālam kvalificēsies katras apakšgrupas četras spēcīgākās komandas, bet divas vājākās piebiedrosies pirmā posma neveiksminiecēm, lai cīnītos par 9.-16.vietu Eiropas čempionātā.

Pirms Eiropas čempionāta Latvijas izlase aizvadīja astoņas pārbaudes spēles, izcīnot četras uzvaras.

Izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars kā pēdējo no izlases kandidātu pulka svītroja saspēles vadītāju Rendiju Feikneru, kuram radās veselības problēmas.

Zīmīgi, ka visi sastāvā iekļautie basketbolisti vismaz pa reizei jau piedalījušies kādā Eiropas jaunatnes čempionātā. Lielākā daļa spēlētāju aizvadītās sezonas laikā pilnveidojuši meistarību «LMT Basketbola akadēmijas» komandā, kas piedalījās «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionātā.

Eiropas čempionāts Turcijā ilgs līdz 3.augustam.

Pērn Latvijas U-18 izlase Eiropas čempionātā, kas risinājās savās mājās, ieņēma ceturto vietu. No šīs komandas šogad sastāvā palikuši Klāvs Čavars, Rihards Lomažs un Ervīns Mežnieks.

Latvijas U-18 puišu basketbola izlases sastāvs dalībai Eiropas čempionāta A divīzijas turnīrā: Ričards Melderis, Rauls Avenītis, Ervīns Mežnieks (visi - «VEF kadeti»), Dāvis Čīma («Rīga»/«Jugla»), Džeiks Eduards Krūmiņš, Rūdolfs Strādnieks (abi - «Ķeizarmežs»), Renārs Birkāns («Rīga»/DSN), Rihards Lomažs, Artūrs Grīnbergs, Klāvs Čavars (visi - «Ventspils»), Zigmārs Raimo («VEF skola»), Rinalds Mālmanis («Fuenlabrada», Spānija).

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]