17.08.2012. 20:41
Latvijas U-18 junioru basketbola izlase Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla mačā piektdien ar rezultātu 53:65 (14:15, 12:15, 17:17, 10:18) piekāpās Lietuvas vienaudžiem.

Pirmās ceturtdaļas gaitā spēle labāk vedās Lietuvas izlasei, kas vienu brīdi atradās vadībā ar pieciem punktiem, tomēr pēc pirmajām desmit minūtēm mājinieku pārsvars bija tikai viena punkta izteiksmē - 15:14. Otrajā ceturtdaļā Latvijas izlase rezultātu izlīdzināja un pat pabija vadībā, taču pēc pirmā puslaika pārsvars atkal bija lietuviešu pusē (30:26).

Arī trešajā ceturtdaļā cīņa ritēja punkts punktā, galotni atkal pārliecinošāk aizvadot Lietuvas valstsvienībai, kas pirms pēdējām desmit minūtēm bija vadībā ar četriem punktiem (47:43). Noslēdzošās ceturtdaļas gaitā mājinieki bija vadībā ar septiņiem punktiem, bet divas minūtes pirms cīņas beigām Lietuvas izlases handikaps sastādīja jau astoņus punktus - 57:49. Turpinājumā Lietuvas izlases pārsvars tikai pieauga, laukuma saimniekiem pārliecinoši nosargājot uzvaru.

Rezultatīvākais Latvijas komandā ar 12 gūtiem punktiem bija Dāvis Geks, bet desmit punktus iekrāja Armands Ginters. Tikmēr ar septiņiem punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Iļja Gromovs.

Šajā turnīrā tiek izspēlētas ceļazīmes uz nākamā gada pasaules čempionātu šajā vecuma grupā. Pie vietām finālturnīrā tiks Eiropas čempionāta piecas spēcīgākās komandas.

Sestdien Latvijas izlase dalību turnīrā turpinās, aizvadot pusfināla cīņu par 5.-8.vietu, kurā Latvijas komandas pretiniece būs Bulgārija.

Kā ziņots, čempionāta pirmos divus posmus Latvijas izlase aizvadīja Liepājā, bet Lietuvas izlase sacentās Viļņā.

Pirmā posma C apakšgrupā Latvijas izlase ar 58:54 pārspēja Franciju, ar 73:65 apspēlēja Turciju un ar 58:69 zaudēja Bulgārijas vienaudžiem, grupā ierindojoties otrajā vietā, bet uz otro posmu līdzi ņemot vienu uzvaru un vienu zaudējumu. Savukārt otrajā posmā sākotnēji Latvija ar rezultātu 70:64 pieveica Krieviju, turpinājumā ar 62:82 zaudēja Horvātijai, bet izšķirošajā cīņā par vietu ceturtdaļfinālā trešdien ar 61:60 spraigā cīņā uzvarēja Slovēnijas vienaudžus.

F grupas kopvērtējumā Latvija ar trim uzvarām piecās cīņās ierindojās ceturtajā pozīcijā. Tikmēr Lietuvas izlase līdz šim septiņās aizvadītajās spēlēs tikusi pie septiņām uzvarām.

Jūlija pirmajā pusē Latvijas U-18 izlase ar Lietuvu sacentās Baltijas kausa izcīņas ietvaros, piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 66:82.

Latvijas U-18 junioru izlases galvenais treneris ir Guntis Endzels. Pagājušajā gadā Latvijas U-18 izlase Eiropas čempionātā ieņēma desmito vietu.

Latvijas U-18 puišu basketbola izlases sastāvs dalībai Eiropas čempionātā: Edgars Štelmahers, Dmitrijs Brizgalovs, Elvis Endzels, Dāvis Geks, Ivars Rihards Žvīgurs, Armands Ginters, Toms Leimanis, Iļja Gromovs, Roberts Krastiņš, Rihards Adiņš, Česlavs Mateikovičs, Rolands Šmits.

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439