15.11.2014. 18:59
Šodien Latvijas sieviešu handbola Virslīgas spēlē par pārsteigumu parūpējās Latvijas U-16 izlase (LAT-98), kas savā laukumā ar 24:21 apspēlēja Latvijas čempiones "Stopiņu NHK".

Lai gan Stopiņu komanda joprojām nespēlē spēcīgākajā sastāvā (šīs dienas mačā bija deviņu spēlētāju sastāvā), mačā pret LAT-98 viņas tik un tā bija favorītes.

To Latvijas čempiones centās apliecināt jau pirmajā puslaikā. Pēc līdzīga spēles sākuma "Stopiņu NHK" guva četrus vārtus pēc kārtas un panāca 8:4, tomēr turpinājums tik veiksmīgs vairs nebija – LAT98 handbolistes pakāpeniski likvidēja viešņu pārsvaru un pat izvirzījās vadībā, bet puslaiks noslēdzās līdzsvarā – 11:11.

Pēc pārtraukuma Simonas Ārmanes un Žanetes Kukurānes rezultatīvā spēle ļāva LAT98 iekrāt triju vārtu pārsvaru, kas 51.minūtē tika palielināts līdz pat sešiem vārtiem – 23:17. Jaunās handbolistes ar +6 bija vadībā arī vēl četras minūtes līdz spēles beigām, un, lai gan "Stopiņu NHK" trīs vārtus atspēlēja, LAT98 uzvaru nosargāja – 24:21. LAT98 handbolistēm pēc četriem zaudējumiem sezonas ievadā – otrā uzvara pēc kārtas!

Simona Ārmane un Gita Kaulakāne bija rezultatīvākās LAT98 sastāvā ar sešiem vārtiem, bet Stopiņu rindās Ivita Asare guva astoņus vārtus.

Citā spēlē Ludzas "Latgols" handbolistes ar 41:31 apspēlēja "Skrīveru" komandu. Ludzānietes vadībā bija jau no paša spēles sākuma, puslaiku noslēdza ar +7, bet otrajā puslaikā savu pārsvaru vēl vairāk palielināja, izcīnot piekto uzvaru sešās spēles un izvirzoties Latvijas čempionāta līderpozīcijās.

LAT98 – Stopiņu NHK 24:21 (11:11)LAT98: Ārmane 6/3, Kaulakāne 6, Kukurāne 4, Purviņa 4, Jugāne 2, Lapsa 1, Rutkovska 1.Stopiņu NHK: Asare 8/1, Sergejeva 6/1, Seržante 3, Poriete 2, Pozņaka 1, Nīce 1.

Skrīveri – Latgols 31:41 (14:21)Skrīveri: Bērziņa 7, Galvanovska 6, Ozoliņa 5/1, Čubare 4, Liepiņa 3, E. Balanda 3, Stauža 2, V. Balanda 1.Latgols: Šļubčenko 9/2, Daņiļenko 8, Fota 7, Oļipova 4, Borisenko 3, Sidorova 3, Bule 2, Zaharāne 2, Gagarina 2, Lisovska 1.