02.02.2014. 20:44

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Šīsdienas pirmajā mačā Jānis Podžus sīvā cīņā ar 4-6, 7-6 (7:5) un 3-6 piekāpās Andrejam Martinam, kurš ATP rangā šobrīd atrodas 133. vietā.

Jānim Podžus, kurš ATP rangā ir 1054. vietā, šī karjerā bija tikai otrā spēle Latvijas izlases sastāvā. 

Bet otrajā cīņā 16 gadus vecais Latvijas komandas debitants Artūrs Lazdiņš ar 3-6 un 3-6 zaudēja Martinam Kližanam, kurš šobrīd ir 91. tenisists pasaulē.

Kližans vēl pērn martā ATP rangā atradās pat 26. vietā, bet Austrālijas atklātā čempionāta pamatsacensībās viņš iekļuva kā kvalifikācijas "laimīgais zaudētājs" un vēlāk aizkļuva līdz trešajai kārtai, piekāpjoties Stefanam Robēram no Francijas. 

Kā ziņots, pirmajā piektdienas vienspēlē Mārtiņš Podžus ar 6-3, 3-6, 3-6 un 1-6 zaudēja Lūkāšam Lacko, bet otrajā vienspēlē Andis Juška ar 4-6, 7-6, 3-6, 6-4 un 6-8 zaudēja Kližanam. Pēc tam sestdien dubultspēlē Juška un J. Podžus ar 5-7, 1-6, 6-3 un 3-6 zaudēja Andrejam Martinam un Mihalam Mertinakam.

Līdz ar to pēc piektdienas abām vienspēlēm un sestdienas dubultspēles Latvijas izlase nonāca zaudētājos ar 0-3, un Slovākija jau pirms atlikušajām divām vienspēlēm bija nodrošinājusi uzvaru.

Jau vētīts, ka Lazdiņš Deivisa kausa sacensībām bija pieteikts Latvijas labākā tenisista Ernesta Gulbja vietā, kurš izlēma šoreiz nepalīdzēt izlasei.

Slovākija Deivisa kausa rangā šobrīd ieņem 36. vietu, kamēr Latvija ir 41. pozīcijā.

Šī Latvijai un Slovākijai bija pirmā savstarpējā tikšanās reize, tāpēc dueļa saimniekus vajadzēja noskaidrot papildu izlozē.

Slovāki otrajā kārtā tiksies ar Austriju, kurai pirmā kārta ir brīva, bet latviešiem būs jācīnās par vietas saglabāšanu pirmajā grupā ar Ukrainas un Rumānijas dueļa vājāko komandu.

Kā ziņots, pērn Latvijas izlase sekmīgi pārvarēja Eiropas-Āfrikas zonas otro grupu, sākotnēji ar 3-0 izbraukumā pieveicot Tunisiju, turpinājumā ar 3-2 izbraukumā pārspējot arī Monako, bet izšķirošajā duelī ar 3-2 pieveica arī Somiju un trešoreiz vēsturē kvalificējās Deivisa kausa pirmajai grupai.

Iepriekš Latvijas izlase Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlējusi 2008. un 2010. gadā, bet nevienā no šīm reizēm nespēja saglabāt tajā vietu. Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties