05.04.2016. 17:08
Itālijas pilsētā Asjāgo šodien otro spēli Pasaules čempionāta 1. divīzijas B grupas turnīrā aizvadīja Latvijas sieviešu hokeja valstsvienība, kas nespēja nopietni apdraudēt vienas no grupas favorītēm Ungārijas panākumu - 2:5.

Latvijas izlase vakar turnīru iesāka ar 5:2 uzvaru pret Kazahstānas izlasi, pret kuru ar trim vārtu guvumiem izcēlās Līga Miljone, bet reizi precīzas bija Ilze Bičevska un Iveta Koka. Ungārija turnīra pirmajā spēlē ar 2:1 pieveica Nīderlandes hokejistes.

Šodien Ungārija jau otrajā minūtē izmantoja skaitlisko vairākumu, bet līdz perioda beigām arī dubultoja savu pārsvaru - 0:2. Otrā perioda ievadā mūsējām bija vajadzīgas tikai 13 sekundes, lai Ilze Bičevska izmantotu vienas hokejistes pārsvaru (1:2). Diemžēl perioda vidū ungārietes atjaunoja divu vārtu handikapu - 1:3.

Praktiski visas Latvijas izlases cerības bija izdzisušas mača 47. minūtē, kad Ungārija guva jau ceturtos vārtus mačā - 1:4. Iveta Koka 51. minūtē vēl vienus vārtus atguva, bet mača 56. minūtē Nora Brglesa ar precīzu metienu pielika punktu šai cīņai - 5:2 Ungārijas panākums.

Ceturtdien pretī stāsies Itālija, piektdien latvietes tiksies ar Ķīnu, bet turnīra pēdējā dienā, svētdien pretī stāsies Nīderlande. Nākamā gada pasaules čempionāta 1. divīzijas A grupas turnīram kvalificēsies tikai B grupas uzvarētājas.

Interesanti, ka Latvijas sieviešu hokeja izlase pasaules čempionātā šobrīd ir bez galvenā trenera Aleksandra Macijevska, kurš „Kurbada” sastāvā turpina cīņu par Latvijas Virslīgas zelta medaļām. Viņa vietā komandu pašlaik vada Lolita Andriševska, bet konsultants ir ilggadējais sieviešu izlases galvenais treneris Andrejs Zaķis.

Vārti: 2:17 Medgjesa 0:1, 6:15 Horvāta (Pintera) 0:2, 25:42 Bičevska (Mihejenko) 1:2, 30:37 Ronaja (Nemeta) 1:3, 46:48 Trensenja (Jokaja-Šilagja) 1:4, 50:08 Koka (Pētersona) 2:4, 55:17 Brglesa (Nemeta) 2:5Soda minūtes: 4:8Metieni: 25:36Vārtsargi: Evija Tētiņa – Aniko Nemeta

Izmantotie resursi:Home

Latvijas In-line hokeja federācija Uzvaras prospekts 17-14, Baloži, Ķekavas n., LV-2128