13.03.2015. 16:04
Latvijas sieviešu futbola izlase tikusi pie pirmās uzvaras starptautiskajā turnīrā "Aphrodite Cup 2015", kas norisinās Kiprā. Pirmajā grupas spēlē mūsu meitenes ar rezultātu 2:0 pārspēja Apvienoto Arābu Emirātu sieviešu izlasi. Mūsu labā vārtus guva Liene Vāciete un Anastasija Tarasova.

Mača sākums Latvijas izlasei izrādījās ļoti veiksmīgs, jo vispirms spēles ceturtajā minūtē Liene Vāciete pārspēja AAE vārtsardzi Al Mazruevu izvirzot Latvijas sieviešu izlasi vadībā ar 1:0. Vēl četras minūtes vēlāk Anastasija Tarasova panāca jau komfortablo 2:0, izcils turnīra un spēles sākums. Tomēr pretinieces pēc ātri zaudētajiem vārtiem tik viegli nepadevās, spēja sakārtot savu spēli un vairāk latvietēm neļāva pārspēt savu vārtsardzi. Ieliekot pamatus uzvarai jau spēles sākumā Latvijas sieviešu izlase tika pie pirmā panākuma turnīrā.

Turnīrs Kiprā norisināsies no 9. līdz 19. martam un tas ar šādu nosaukumu saulainajā valstī tiek rīkots pirmo reizi. Turnīra organizē UEFA kopā ar Kipras Futbola asociāciju un kompāniju "Suncare Travel ltd". Šis turnīrs vienlaikus būs pēdējais sagatavošanās posms Latvijas izlasei pirms aprīlī Moldovā paredzētajām UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas priekšsacīkšu turnīra spēlēm. Atgādinām, ka bez Latvijas un Apvienoto Arābu Emirātu izlasēm grupā vēl spēlē Libānas un Grieķijas sieviešu izlases. Nākamā spēle paredzēta jau šodien, kad mūsu meitenes spēkiem mērosies ar Libānas sieviešu izlasi. Taču pēdējais grupas mačs pret Grieķiju paredzēts svētdien.

Latvija - Apvienotie Arābu Emirāti 2:0 (2:0)Vārti: Vāciete 4', Tarasova 8'Latvija: Ibragimova, Propošina, Spruntule, Giržda, Matīsa, Tarasova, Tīle, Ročāne, Fedotova, Vāciete, TamsoneRezervē:Čumika, Čemertāne, Antipina, Voitāne, Baličeva, Bidermane, LūseApvienotie Arābu Emirāti: Al Mazrueva, Budeba, Al Advana, Al Mheiri, Al Nuaimi, Al Mansūri, Bartavi, Rasida, Al Ansari, Al ZarūniRezervē: Al Tumairi, Al Raisa, Al Mansūri, Ibrahima, Dauda, Al Hamadi, Al Advana

Izmantotie resuri: Sākums - Latvijas Futbola federācija