16.06.2014. 17:38
Latvijas ratiņbasketbola izlase šodien noslēgusi savus mačus 2014. gada Eiropas čempionāta B divīzijā. Čehijas pilsētā Brno mūsējie pēdējās spēlēs divreiz piekāpās Austrijai un ierindojās sestajā vietā.

Cīņā par piekto vietu Latvijas izlasei divu spēļu summā bija vajadzīga uzvara pret austriešiem. Vakar pēc pirmā puslaika mūsējie bija priekšā (36:27), taču pēc trešā nogriežņa pārsvars saruka līdz minimumam (49:48), savukārt ceturtajā ceturtdaļā nedaudz labāki bija pretinieki (60:65), mūsu izlases rindās ar 20 punktiem rezultatīvākais bija Kaspars Turks. Līdz ar to šodienas mačā Latvijas izlasi bija vajadzīga uzvara ar +6, tomēr austrieši praktiski visu spēlei bija vadībā un nedeva reālas cerības uz uzvaru (65:74), pēdējā spēlē mūsu vienības sastāvā ar 28 punktiem izcēlās spēlējošais treneris Raimunds Beginskis.

Ceļazīmes uz A divīziju ieguva finālistes Izraēla un Čehija.

A apakšgrupā mūsu spēlētāji četros mačos izcīnīja divas uzvaras un ieņēma trešo vietu, kas deva tiesības cīnīties par trešo vietu B divīzijā. Turnīra pirmajā mačā Latvija piekāpās Krievijai (47:58), nākamajā spēlē tika pieveikta Horvātija (65:55), tad sekoja zaudējums Lietuvai (52:65), bet apakšgrupas pēdējā cīņā mūsējie sagrāva Grieķiju (83:45). Pirms čempionāta Latvijas Paralimpiskā komiteja izvirzīja mērķi iekļūt B divīzijas labāko trijniekā, savukārt Latvijas Ratiņbasketbola federācijas prezidents Raimonds Elbakjans vēlējās tikt vismaz pieciniekā.