13.06.2014. 17:23
Latvijas ratiņbasketbola izlase šajās dienās debitē Eiropas čempionāta B divīzijā. Čehijas pilsētā Brno mūsējie šodien piekāpās lietuviešiem (55:65) un zaudēja cerības cīnīties par ceļazīmi uz A divīziju. Turpinājumā vēl būs iespēja sasniegt pirms turnīra izvirzīto mērķi - iekļūšana pieciniekā.

Šodienas mačā pret Lietuvu mūsu izlase pēc pirmā puslaika bija vadībā (30:28), taču pēc ļoti neveiksmīgas trešās ceturtdaļas (6:20) pēdējā nogrieznī neizdevās sasmelt izlieto ūdeni. Latvijas rindās šodien rezultatīvākais bija Kārlis Gabranovs ar 17 punktiem.

Čempionāta pirmajā mačā Latvija zaudēja spēcīgajai Krievijai (47:48), no mūsējiem rezultatīvākais bija spēlējošais treneris Raimunds Beginskis (16 punkti), savukārt vakar Kaspara Turka 22 punkti sekmēja Latvijas uzvaru pret Horvātiju (65:55).

B divīzijas debitante Latvija pēc diviem zaudējumiem vairs nevar pretendēt uz pusfinālu, kur komandas turpinās cīņu par divām ceļazīmēm uz A divīziju. Pirms turnīra tika izvirzīts mērķis iekļūt B divīzijas labāko trijniekā, tomēr šobrīd tas vairs nav iespējams.

B divīzijā desmit komandas sadalītas divās grupās. A grupā kā līderes pozicionējas Krievija un Lietuva, šobrīd trešā ir Latvija, bet pēdējā vietā atrodas grieķi. Rītdienas mačs pret Grieķiju mūsējiem būs cīņa par savas grupas trešo vietu. A un B grupas trešās labākās komandas cīnīsies par B divīzijas 5. vietu.