09.05.2015. 11:38
Kipras pilsētā Limasolā iesācies Kontinentālās kausa izcīņas 3. kārtas pusfināls pludmales volejbolā starp Latvijas un Nīderlandes sportistēm. Inese Jursone un Tīna Graudiņa grupas pirmajā spēlē aizvadīja ļoti saspringtu spēli, taču noslēgumā atzina nīderlandiešu pārākumu - 1:2. Diemžēl turpinājumā trīs setu zaudējums arī Martai Ozoliņai un Alisei Lecei.

Atcerēsimies, ka Kontinentālās kausa izcīņas 3. kārtas cīņu Turcijā pagājušajā nedēļā aizvadīja vīri. Kopā spēlējot Mārtiņam Pļaviņam un Jānim Šmēdiņam, kā arī Ruslanam Sorokinam un Aleksandram Solovejam, Latvijas izlase ievadā sagrāva horvātus, turpinājumā trīs spēlēs piekāpās turkiem, bet cīņā par otro vietu apspēlēja Anglijas spēlētājus, kā rezultātā iekļuva turnīra 4. kārtā.

Dāmu turnīram Latvija uz Kipru sūtīja Inesi Jursoni, Tīnu Graudiņu, Martu Ozoliņu un Alisi Leci. Jursone un Graudiņa turnīru atklāja ar spēli pret Nīderlandes duetu Rimki Brākmani un Žolīnu Sinnemu. Pirmo spēles setu latvietes aizvadīja pārliecinoši (21:15), taču divos setos spēli noslēgt nespēja (17:21). Izšķirošajā trešajā setā ar 15 punktiem uzvarai nepietika, bet mazliet veiksmīgākas bija pretinieces (18:20), tādējādi jāatzīst nīderlandiešu pārākums spraigā 51 minūtes cīņā.

Kā otrās laukumā devās Marta Ozoliņa un Alise Lece, kuras varēja saglabāt Latvijas izredzes iekļūt turnīra finālā. Mūsējās cīņā pret Nīderlandes pāri Sofiju van Gesteli un Žantinu van der Vlistu prata uzvarēt spēles pirmo setu (21:16), bet turpinājumā pretinieces ļoti pārliecinoši pierādīja savu pārākumu (9:21, 6:15).

Zaudējums gan nenozīmē, ka turnīrs mūsējām ir beidzies - rīt cīņa pret mājiniecēm, kuras savā pusfinālā bez variantiem zaudēja galvenajām favorītēm Somijas pludmales volejbolistēm. Pret Kipras spēlētājām latvietēm varētu būt pietiekami labas iespējas. Ja izdosies uzvarēt, tad, visticamāk, varētu sanākt vēl viena tikšanās un revanša iespēja pret Nīderlandes izlasi, kuras zaudējuma gadījumā pret Somiju spēlēs par otro vietu pret Latvija-Kipra pāra uzvarētāju.

2. un 3. vietas ieguvējas iekļūs Kontinentālā kausa 4. kārtā, kurā spēles notiks vasaras beigās. Savukārt tā komanda, kura paliks pēdējā vietā, dalību turnīrā būs noslēgusi, tādējādi rīt pret Kipru svarīgi pierādīt, ka Latvijas pludmales smiltīs ir spēcīgāka arī sieviešu konkurencē. Rīt abi mūsu dueti pret kiprietēm laukumā dosies vienlaicīgi - pulksten 10:50.

Izmantotie resursi:CEV - Confédération Européenne de Volleyball

Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa