03.08.2012. 12:45
Latvijas peldētāja Gabriela Ņikitina piektdien Londonas olimpiskajās spēlēs brīvā stila priekšsacīkstēs 50 metru distancē savā peldējumā finišēja otrajā vietā, piekāpjoties lietuvietei Rutai Meilutītei.

Ņikitinas uzrādītais laiks bija 26,26 sekundes, kas bija par 0,71 sekundi mazāk nekā 16 gadus vecajai lietuvietei Rutai Meilultītei, kura pirms dažām dienām izcīnīja zelta godalgu 100 metros brasā. Ņikitina no sev piederošā Latvijas rekorda atpalika 0,06 sekundes.

Ar uzrādīto rezultātu Ņikitinai bija par maz, lai iekļūtu nākamajā kārtā. Pusfinālā neiekļuva arī Meilutīte.

Kopsummā no 73 sportistēm, kuras startēja šajā disciplīnā, Latvijas peldētāja ierindojās 39. vietā. Nākamajai kārtai kvalificējās 16 spēcīgākās.

Labāko laiku priekšsacīkstēs – 24,52 sekundes – uzrādīja Nīderlandes sportiste Ranomi Kromoviddžodžo.