24.05.2012. 19:40
 Latvijas otrās izlases basketbolistiem Ķīnas turnejas sestajā spēlē pārspēja Nīderlandes otro izlasi – 85:71 (24:16, 47:31, 65:47). Otrajā turnīrā latvieši ar vienu uzvaru trijās spēlēs ierindojās trešajā vietā aiz ASV komandas un Ķīnas otrās izlases. Sestdien Vandžou  sāksies pēdējais trešais turnīrs, kura pirmajā kārtā Latvijas otrā izlase cīnīsies ar Ķīnas otro izlasi.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

„Nīderlandes komandā spēlē atlētiski un pieredzējuši, taču palēni basketbolisti. Mūsu uzdevums bija spēlēt pēc iespējas ātrāk, lai pretiniekiem radītu diskomfortu un mača lielākajā daļā tas arī izdevās. Tikai pēdējā ceturtdaļā pārāk ātri noticējām uzvarai. Sākām meklēt vieglākos ceļus uzbrukumā un aizsardzībā, ļāvām pretiniekiem samazināt punktu starpību līdz plus 10. Taču tuvāk viņus nepielaidām.

Priecēja tas, ka pirmajā puslaikā pieļāvām tikai vienu kļūdu. Visā spēlē bija deviņas – arī labs rādītājs. Cīņā pie groza kopīgiem spēkiem uzvarējām ar 34-29

Otro spēli pēc kārtas produktīvi nospēlēja Žanis Peiners, kurš labi saasināja spēli. Pagaidām viņam gan traucē agri sakrātā piezīmju nasta – šodien 15 punkti tika gūti 13 nospēlētajās minūtēs. Kvalitatīva spēle izdevās Pāvelam Pastušeņam, kurš bija rezultatīvs un aizsardzībā sagādāja problēmas pretinieku centriem.

Krājas gan pieredze, gan nogurums, tāpēc trešais turnīrs solās būt īpaši interesants. Pretinieki zināmi, pārsteigt citam citu būs grūti, bet spēle spēlei nelīdzinās. Rezervē ir daži taktiskie knifi, lai kompensētu mūsu atpalicību atlētismā. Ar cīņassparu viss ir kārtībā, bet būs interesanti paskatīties, kas ar to notiks uz noguruma fona.”

Latvijas komandas sastāvā ar Nīderlandes otro izlasi spēlēja un punktus guva: Žanis Peiners 15, Ingus Jakovičs 15, Pāvels Pastušeņa 13, Kristers Zeidaks 12, Kaspars Vecvagars 10, Māris Ziediņš 9, Oto Ošenieks 4, Toms Leiteris 4, Edvards Bagatskis 3, Mārcis Vītols, Edgars Štelmahers un Oskars Virsis.

No 18. līdz 28.maijam Latvijas otrā izlase valstsvienības galvenā trenera Ainara Bagatska vadībā piedalās triju pārbaudes turnīru seriālā Šanhajā (bilance 1-2), Vujangā (1-2) un Vandžou. Latvijas komandas sastāvā iekļauti jaunatnes izlašu kandidāti, kā arī gados jauni spēlētāji no LBL klubiem un ASV augstskolām. Visus Latvijas komandas ceļa un dzīvošanas izdevumus sedz uzaicinātāji – Ķīnas Basketbola federācija.