15.01.2014. 16:06

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Olimpiskā kvalifikācija sportistiem noslēgsies 19.janvārī, bet dienu vēlāk visām ziemas sporta veidu federācijām LOK jāiesniedz savu pārstāvēto sporta veidu kandidātu saraksts dalībai olimpiskajās spēlēs.

Savukārt otrdien risināsies LOK Izpildkomitejas sēde, kurā iesniegtie saraksti tiks izmantoti par pamatu Latvijas delegācijas sastāva apstiprināšanai.

Pēc sēdes plkst.15.30 Olimpiskajā sporta centrā notiks preses konference, kurā sastāvs tiks paziņots publiski. Preses konferencē piedalīsies LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, LOK ģenerālsekretārs un olimpiskās delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers, kā arī LOK Izpildkomitejas locekļi un federāciju pārstāvji.

Kā zināms, Soču olimpiskajās spēlēs piedalīsies 54-57 Latvijas sportisti, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdē atklāja Tikmers.

Iepriekšējās ziemas olimpiskajās spēlēs Vankūverā 2010.gadā Latvijas delegācijā bija 59 sportisti.

«Jautājums vēl ir par skeletonisti Leldi Priedulēnu, vienu snovbordistu [Tomu Petrušēvicu] un pāris slēpotājiem,» sarunā ar aģentūru LETA otrdien norādīja Vrubļevskis. «Virs 50 sportistiem olimpiskajās spēlēs būs, tieši cik - zināsim 21.janvārī.»

Pēc Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) informācijas, šobrīd Sočiem kvalificētos divi distanču un pieci kalnu slēpotāji, bet Priedulēna pašlaik ir aiz svītras, tomēr viņa var iegūt speciālo ielūgumu.

Vēl Olimpiādei pēc atlases noslēguma svētdien kvalificēsies divi skeletonisti [Martins un Tomass Dukuri], kā arī astoņi bobslejisti.

«Kopumā dalībnieki ir diezgan prognozējami. Pirms diviem gadiem domājām, ka arī kamaniņu sportā komanda būs pilna, bet pēc Maijas Tīrumas karjeras pārtraukšana mums nav trešās sievietes, ko cienīgi likt uz starta Olimpiādē, tomēr viss pārējais ir pēc plāna,» izteicās Vrubļevskis.

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7.līdz 23.februārim.A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties