23.02.2012. 16:23
Latvijas biatlona juniores šodien Somijā ierindojās 11. vietā pasaules čempionātā stafetes sacensībās 3x6 kilometru distancē. Par pasaules junioru čempionēm kļuva Norvēģijas biatlonistes. Arī junioru konkurencē uzvara Norvēģijai, bet mūsu puiši 4x7.5 km distancē finišēja pēdējā - 17. vietā.

Latvijas komanda (Anete Brice, Krista Krūmiņa un Baiba Bendika) šautuvēs kopā izmantoja piecas rezerves patronas un soda apļus neveica, no sacensību uzvarētājām norvēģietēm atpaliekot par četrām minūtēm un 48,1 sekundēm. Brice un Krūmiņa šautuvēs izmantoja pa vienai rezerves patronai, bet Bendika pirmajā šaušanā kļūdījās divas reizes, otrajā – vienu.

Par pasaules junioru čempionēm kļuva Norvēģijas jaunās biatlonistes (deviņas rezerves patronas, bez soda apļiem), otrajā vietā atstājot itālietes (sešas rezerves patronas), trešajā – ukrainietes (sešas rezerves patronas un viens soda aplis).

Latvijas junioriem šodien nav pamata sajūsmai par savu rezultātu. Mūsu kvartets Daumants Lūsa, Mārcis Paeglītis, Krišjānis Meirāns un Reinis Korsūnovs veica sešus soda apļus un izmantoja 18 rezerves patronas, finišējot pēdējā - 17. vietā.

Uzvarētājiem norvēģiem mūsējie zaudēja vairāk nekā 13 minūtes. Norvēģija, kurai otro posmu veica Tarjei Bo jaunākais brālis Johanness Bo, iztika bez soda apļiem un par minūti un 23.5 sekundēm apsteidza čehus.

Cīņa par goda pjedestālu izvērtusies gana spraiga, jo 2.-4. vieta ietilpa 0.2(!) sekunžu robežās. Bronza krieviem, bet frančiem salauztas sirdis – līdz medaļai pietrūka nieka sekundes desmitdaļas.