08.05.2015. 10:41
2015. gada pasaules čempionātu hokejā pēc dienas pārtraukuma turpinās Latvijas valstsvienība, kas pulksten 21:15 tiksies ar četrās spēlēs trīs punktus sakrājušo Vāciju, kura ir viena no četrām komandām, kas nav ielaidusi vārtus skaitliskajā mazākumā. Tiešraide kanālā TV3, bet portāls Sportacentrs.com piedāvās tiešo teksta translāciju.

Latvijas izlases hokejisti pirms divām dienām izcīnīja pirmo uzvaru 2015. gada pasaules čempionātā hokejā, ar 2:1 pagarinājumā pārspējot Šveices valstsvienību. Par galvenajiem varoņiem kļuva Edgars Masaļskis, kurš atvairīja 35 sāncenšu metienus un vienīgo reizi kapitulēja nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika noslēguma, Kaspars Daugaviņš, kurš papildlaikā guva trešos vārtus turnīrā, un Lauris Dārziņš, kura kontā divas rezultatīvas piespēles. Pirms tam mūsējie piedzīvoja trīs neveiksmes pret grupas spēcīgākajām komandām - Kanādu (1:6), mājinieci Čehiju (2:4) un Zviedriju (1:8).

Vakar ar zviedriem kā līdzīgs ar līdzīgu cīnījās Latvijas nākamā pretiniece Vācija, kas otrajā trešdaļā izturēja piecas minūtes mazākumā, atguvās no divu vārtu deficīta, izskaņā skandināvu pārsvaru samazināja līdz minimumam, taču punktus atņemt nespēja - zaudējums ar 3:4. Pirmajos trīs mačos vācieši guva nieka divus vārtus - pēdējā minūtē izrauta uzvara pret Franciju (2:1), 0:10 pret kanādiešiem un 0:1 pret šveiciešiem.

Vācijai pieder labākais mazākums 2015. gada pasaules čempionātā - izturētas 25 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā nav ielaisti nevieni vārti. Visus pretinieku vairākumus neitralizējuši arī Kanādas, Somijas un Šveices spēlētāji, bet mazākumā pavadīts īsāks laiks. Taču no vāciešiem neatpaliekam nevienā citā no svarīgākajiem rādītājiem.

Komandai palīgā devies viens spēlētājs no Nacionālās hokeja līgas - Arizonas "Coyotes" uzbrucējs Tobiass Rīders, kurš 72 regulārā čempionāta spēlēs guva 13 vārtus. Taču savainojumu un citu iemeslu dēļ atteica Deniss Zaidenbergs, kurš 2011. gadā, kad Bostonas "Bruins" izcīnīja Stenlija kausu, kopā ar slovāku Zdeno Hāru veidoja pirmo aizsargu pāri, Kristians Erhofs, kurš bija Pitsburgas "Penguins" varenā vairākuma sastāvdaļa, un Sentluisas "Blues" centra uzbrucējs Marcels Gočs, kura lielākie plusi ir iemetieni un darbošanās aizsardzības zonā.

Tādējādi Vācijas valstsvienības kodolu veido pašmāju čempionāta spēlētāji. Par vārtu drošību gādā 2010. gada pasaules čempionāta vērtīgākais spēlētājs (96,1% atvairīto metienu) Deniss Endrass, kurš kopā ar Manheimas "Adler" kļuva par valsts čempionu, pagājušā gada uzvarētājs Tīmo Pīlmaiers un pagājušā gada Vācijas čempionāta labākais vārtsargs Denijs Aus den Birkens. Aizsardzībā vērts izcelt Džastinu Krīgeru, kurš pēc divām sezonām Amerikas Hokeja līgā atgriezās Šveices klubā "Bern", un Stefanu Dašneru - vienīgo vāciešu aizsargu, kurš četros mačos izcēlies ar rezultativitātes punktiem, lai gan viņš spēli pret Zviedriju nepabeidza 5+20 soda minūšu dēļ.

Uzbrukumā vāciešiem ir divi vienīgie spēlētāji, kuri iekļuva starp regulārā čempionāta desmit rezultatīvākajiem - Patriks Raimers, kurš 52 spēlēs sakrāja 62 punktus, un Daniels Pjeta, kura kontā bija par trim punktiem mazāk. Taču izslēgšanas spēlēs situācija ir sliktāka - starp labākajiem desmit iekļuva četri vācieši, bet pasaules čempionātā ieradies tikai Kajs Hospelts (14 punkti 15 spēlēs). Viņam priekšā bija divi komandas biedri no zelta medaļas izcīnījušā Manheimas "Adler" - Johans Hehts (pēdējais pasaules čempionāts 2009. gadā) un Franks Mauers (Vācijas krāsas aizstāvēja pērn).

Lai pretendētu spēlēšanai ceturtdaļfinālā, abām komandām šovakar paredzētā spēle ir ļoti nozīmīga, tāpēc laukumā sagaidāma bezkompromisa cīņa par katru centimetru vārtu priekšā un pie apmales. Sākums pulksten 21:15, tiešraide kanālā TV3, bet portāls Sportacentrs.com piedāvās tiešo teksta translāciju.