06.11.2016. 12:55

Latvijas izlase savu pēdējo oficiālo spēli sāka ierasti veiksmīgi, jau pēc 69 nospēlētām sekundēm izvirzoties vadībā, kad ar vārtu guvumu atzīmējās Andris Rajeckis, kuru iepriekšējā mačā atzina par labāko spēlētāju Latvijas valstsvienības labā. Spēles sestajā minūtē uz dāņu vārtiem tika nozīmēts soda metiens, kuru pārliecinoši realizēja Morics Krūmiņš. Tomēr desmitajā minūtē Dānijas izlasei vienus vārtus izdevās atspēlēt, kad izcēlās Lukass Eldholms, latviešiem tobrīd laukumā atradās otrais piecnieks. Trīs minūtes vēlāk Atis Stepāns atjaunoja divu vārtu pārsvaru, bet mūsu izlases normu – četrus vārtus pirmajā trešdaļā – panāca Toms Bitmanis, esot precīzs divas minūtes pirms pārtraukuma.

Otrajā trešdaļā atkal bija novērojams zināms kritums Latvijas izlases spēlē, jo pārsvaru attīstīt tā arī neizdevās. Tiesa, arī savus vārtus izdevās nosargāt neskartus, kuros pārliecinoši darbojās Jānis Salcēvičs. Trešajā periodā dāņi centās samazināt rezultāta starpību, taču rezult'ts nemainījās. Trešdaļas vidū pie Latvijas izlases vārtiem izcēlās neliela pagrūstīšanās, pēc kuras abpusējus sodus nopelnīja Mārtiņš Rajeckis un Braiens Nilsens, abiem uz divām minūtēm dodoties spēli pavērot no noraidītā soliņa. Pēc tam, kad komandas spēlēja jau pilnos sastāvos, daudz vairāk tomēr uzbruka latvieši, kuri bija tuvāk piektajiem gūtajiem vārtiem, nekā dāņi otrajiem. Sevišķi aktīvi cīņā iesaistījās komandas kapteinis Atis Blinds, kurš sākotnēji palika rezervē. Kad līdz pamatlaika beigām atlika četras minūtes, dāņi pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu, pēc kura Salcēvičam vienreiz nācās glābt komandu no vārtu zaudējuma, taču arī Artis Raitums izcēlās ar bīstamu metienu, kuru ne bez grūtībām neitralizēja pretinieku vārtsargs Maiks Trolle Vede. Kā izrādījās, visi vārti šajā spēlē tika gūti mača pirmajā periodā, latviešiem izcīnot uzvaru ar rezultātu 4:1.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās atzina otro vārtu autoru Moricu Krūmiņu.Izcīnītās trīs uzvaras ar lielisko kopējo vārtu attiecību (19:5) ļāvis Latvijas valstsvienībai triumfēt šajā turnīrā, jo uzvaras tika izcīnītas visos mačos. Tagad izlasei atliek nepilns mēnesis, lai pieslīpētu pēdējās nianses un jau 3.decembrī ar spēli pret pasaules čempioniem zviedriem dotos laukumā, lai cīnītos pasaules čempionāta atklāšanas spēlē.

Turnīra kalendārs (Latvijas laiks)

Turnīra tabula

Dānija - Latvija 1:4 (1:4, 0:0, 0:0)Metienu attiecība:19:33 (5:13, 7:10, 7:10)Rezultatīvākie:Dānija - Lukass Eldholms 1 (1+0), Janniks Trolle Vede 1 (0+1).Latvija – Andris Rajeckis 1 (1+0), Morics Krūmiņš 1 (1+0), Atis Stepāns 1 (1+0), Toms Bitmanis 1 (1+0), Rolands Kovaļevskis 1 (0+1), Toms Bitmanis 1 (0+1), Toms Akmeņlauks 1 (0+1).