11.05.2014. 16:29
Vācijas izlases uzbrucējs Tomass Ofenhaimers 56. minūtē ar metienu starp Kristera Gudļevska kājsargiem realizēja soda metienu un sagādāja Latvijas valstsvienībai pirmo neveiksmi 2014. gada pasaules čempionātā hokejā - 2:3. Mūsējo rindās izcēlās Georgijs Pujacs, kurš realizēja vairākumu, un Miķelis Rēdlihs, taču ne reizi neizdevās izvirzīties vadībā.

, nra.lv, Sports

Lai gan Latvijas izlases kapteinis Herberts Vasiļjevs piektajā minūtē nopelnīja noraidījumu un atstāja komandu mazākumā, tieši mūsējiem bija pirmā lieliskā iespēja izvirzīties vadībā - pēc teicamas Gunta Galviņa piespēles vienatnē pret vāciešu vārtsargu Filipu Grubaueru nonāca Andris Džeriņš, tomēr metiens starp kājsargiem nebija precīzs. Par izniekoto momentu nācās samaksāt 13. minūtē, kad Tomass Ofenhaimers izlauzās cauri latviešu aizsardzības mūriem, bet Marsels Nēbelss bija pirmais pie atlēkušās ripas, bez pretestības trāpot tukšajos vārtos.

Tomēr Latvijas valstsvienībai minūti un 25 sekundes pirms pirmās trešdaļas noslēguma izdevās rezultātu līdzsvarot. Pēc Ronalda Ķēniņa metiena sāncenšiem talkā nāca vārtu stabs, taču neviens nepadevās, un ripu vārtos iestūma aizsargs Georgijs Pujacs, nopelnot otro punktu 2014. gada pasaules čempionātā.

Diemžēl pēc beigu sirēnas nesavaldījās Kaspars Daugaviņš, un Vācijai skaitliskā pārsvara realizēšanai otrās trešdaļas ievadā bija nepieciešamas tikai 30 sekundes. Pēc pirmajiem diviem metieniem glāba Kristers Gudļevskis, bet viņš pazaudēja atlēkušo ripu, kuru no vārtu priekšas iemeta Franks Mauers - 2:1 Vācijas labā.

Lai gan mūsējie 20 minūšu laikā izdarīja nieka divus metienus, izdevās atspēlēties arī ceturto reizi divu maču gaitā - Ronalds Ķēniņš 28. minūtē pretuzbrukumā nokārtoja metienu tukšos vārtos Miķelim Rēdliham, kurš nepievīla. Savukārt pēc sešām minūtēm piespēlētāja lomā bija M. Rēdlihs, tomēr Zemgus Girgensona no šaura leņķa raidītā ripa lidoja pāri tukšajiem Vācijas valstsvienības vārtiem - pēc divām trešdaļām rezultāts joprojām bija neizšķirts. Noslēdzošajā trešdaļā spēles ritējums izlīdzinājās, taču bīstamāk joprojām uzbruka vācieši, un 56. minūtē tas beidzot deva rezultātu.

Ofenhaimers tika galā ar Pujacu, bet izgājienu vienatnē pret Gudļevski realizēt liedza Latvijas izlases aizsarga pārkāpums. Soda metiens, un 25 gadus vecais spēlētājs bija aukstasinīgs, ripu raidot starp Gudļevska kājsargiem, - Ofenhaimeram otrais vārtu guvums turnīrā, bet Vācijas izlasei otrais panākums divos mačos - 3:2 pret Latviju.

Mūsējiem tā bija pirmā neveiksme, bet tagad būs iespēja atvilkt elpu, sakopot spēkus un gatavoties nākamajam mačam. Otrdien pulksten 20:45 Latvijas hokejistiem pretī stāsies Kazahstānas valstsvienība, kas vakar vāciešiem piekāpās pēcspēles metienu sērijā ar 1:2.