29.03.2012. 08:30
Latvijas izlase Ventspilī notiekošā pasaules čempionāta hokejā sievietēm pirmās divīzijas A grupas turnīra trešajā mačā trešdien pārliecinoši ar 0:5 (0:1, 0:1, 0:3) zaudēja Čehijai.

Čehietes vadībā izvirzījās mača septītajā minūtē, bet turpinājumā, lai arī krietni vairāk darba bija Latvijas izlases vārtsardzei Lolitai Andriševskai, mājinieces neizmantoja vairākas labas izdevības izlīdzināt rezultātu, bet otrajā trešdaļā vairākas reizes pēc kārtas nesekmīgi spēlēja skaitliskajā vairākumā. Tas pārliecību deva Čehijas spēlētājām, kuras deviņas sekundes pirms otrās trešdaļas beigām panāca 2:0 savā labā.

Mača pēdējo trešdaļu laukuma saimnieces sāka izteikti neveiksmīgi, jau pirmo divu minūšu laikā zaudējot divus vārtus un nonākot zaudētājās ar 0:4. Latvijas izlases vārtos tika sūtīta Evija Tētiņa, bet trešdaļas 11.minūtē kapitulēt spiesta bija arī viņa, kad Denisa Križova panāca 5:0 Čehijas izlases labā.

Pārējās trešās kārtas spēlēs trešdien Japāna ar 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) uzvarēja Austriju, bet Norvēģija ar 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Kazahstānu.

Jau ziņots, ka turnīra pirmajā spēlē svētdien Latvijas izlase pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Kazahstānu, bet dienu vēlāk ar 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) pieveica Japānas izlasi.

Līdz ar to pēc trijām kārtām pirmās divas vietas grupā ar sešiem punktiem ieņem Čehija un Japāna, Latvijas un Norvēģijas izlašu kontos pa pieciem punktiem, Austrijas spēlētājas iekrājušas trīs punktus, bet Kazahstānas izlase ar diviem punktiem ieņem pēdējo, sesto, vietu.

Turnīra noslēgumā Latvijai piektdien paredzēts mačs ar Austriju, bet sestdien jātiekas ar Norvēģiju.