11.04.2012. 22:52
Latvijas hokeja izlase Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra spēlē trešdien ar rezultātu 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) izbraukumā pieveica Dānijas valstsvienību, tiekot pie pirmā panākuma šajā pavasarī. Vārtus Latvijas valstsvienības labā guva Miks Indrašis un Roberts Bukarts.

Resursi

• Latvijas hokeja izlasei pirms mačiem ar Dāniju pievienojies arī Biezais
  • Jekimovs traumas dēļ nespēlēs trīs nedēļas
Latvija pārbaudes spēlēs

Latvija - Čehija 3:4 p.m. Latvija - Čehija 1:3 Latvija - Dānija 2:1

Spēles rezultātu astotajā minūtē atklāja Roberts Bukarts, bet 45.minūtē Miks Indrašis, spēlējot mazākumā panāca jau 2:0. Goda vārtus Dānijai 53.minūtē guva Mortens Madsens.

Spēle aizritēja līdzīgā cīņā, ko arī izsaka metienu attiecība - dāņi izdarīja 29 metienus, bet Latvijas izlase pa pretinieku vārtiem meta 24 reizes.

Ja pirmajā spēles daļā vienīgais noraidījums tika piešķirts Dānijai, otrajā trešdaļā trīs reizes mazākumā palika viesi, kad uz noraidīto soliņu nācās doties Kasparam Saulietim, Jurim Upītim un Jurim Štālam.

Trešās trešdaļas sākumā jau Latvija tika pie ceturtā noraidījuma pēc kārtas, kad uz divām minūtēm atpūsties devās Koba Jass, bet precīzi bija tieši latvieši, kad Indrašis guva vārtus pēc Oskara Cibuļska piespēles. Pāris minūtes vēlāk Dānija samazināja pārsvaru, bet pēc tam Latvija ieguva iespēju spēlēt vairākumā. Priekšpēdējā minūtē jau neapskaužamā situācijā nokļuva viesi, jo noraidījumu uz 5+20 minūtēm saņēma Saulietis. Kaut atlikušajā laikā Dānija izdarīja vairākus metienus pa Latvijas izlases vārtiem, rezultāts vairs nemainījās.

Latvijas izlases vārtus šajā mačā sargāja Māris Jučers.

Uz Dāniju Latvijas valstsvienība devās bez vairākiem komandas līderiem: Edgara Masaļska, Jāņa Sprukta, Miķela Rēdliha, Gunta Galviņa un Krišjāņa Rēdliha. Izlases galvenais treneris Teds Nolans pēc garās sezonas piešķīra šiem hokejistiem nelielu atpūtu.

Latvijas izlases sastāvs spēlei ar Dāniju

Vārtsargi: Māris Jučers, Kristers Gudļevskis.

Aizsargi: Oskars Cibuļskis, Atvars Tribuncovs, Kristaps Sotnieks, Jānis Andersons, Rodrigo Laviņš, Mārtiņš Jakovļevs, Mārtiņš Porejs.

Uzbrucēji: Ģirts Ankipāns, Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Armands Bērziņš, Gints Meija, Aleksandrs Macijevskis, Juris Štāls, Kaspars Saulietis, Koba Jass, Juris Upītis, Miks Indrašis, Elvijs Biezais.

Reklāma Pagājušajā nedēļā Latvija izlase «Arēna Rīga» aizvadīja divu EHC pārbaudes mačus ar spēcīgo Čehijas valstsvienību. Pirmajā spēlē Latvija ar 3:4 piekāpās pēcspēles metienos, bet nākamajā cīņā zaudēja 1:3.

Latvijas izlase pārbaudes spēli ar Dāniju aizvadīs arī piektdien. Šīs cīņas risinās EHC turnīra ietvaros.

20. un 21. aprīlī EHC ietvaros Rīgā viesosies Krievijas izlase. Savukārt pēdējās pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta 30. aprīlī un 1. maijā «Arēnā Rīga» Latvija spēlēs ar Franciju.

Šogad pasaules čempionāts risināsies Zviedrijā un Somijā. Latvijas izlase spēlēs vienā apakšgrupā ar Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Itāliju.