05.01.2014. 16:55
Latvijas vīriešu handbola izlase svētdien izšķirošajā 2015.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē Dobelē ar 21:23 (9:13) piekāpās Bosnijas un Hercegovinas valstsvienībai, zaudējot izredzes uz iekļūšanu otrajā posmā.Latvijas...

Latvijas izlases labā septiņus vārtus iemeta Dainis Krištopāns, kamēr četri Elvja Borodovska kontā, kurš trīs reizes bija precīzs no soda metiena atzīmes.

Bosnija un Hercegovina jau ar mača sākumu pārņēma iniciatīvu savās rokās, jau trešajā minūtē izvirzoties vadībā ar 4:1. Pēc tam pretinieki turpināja audzēt pārsvaru, līdz puslaika vidū tas sasniedza jau 11:5, bet līdz pārtraukumam Latvijas valstsvienībai izdevās nedaudz pietuvoties, panākot četru vārtu deficītu.

Otrajā puslaikā Latvijas handbolisti turpināja pakaļdzīšanos, nedaudz vairāk kā desmit minūtes līdz pamatlaika beigām pēc Elvija Borodovska precīzā soda metiena panākot vairs tikai 18:19. Tomēr pēc tam viesiem izdevās atrauties un panākt 22:18, kas bija izšķirošais lūzuma punkts šajā duelī.

Kā zināms, abu komandu pirmā apļa spēle notika ceturtdien, kad viesos Latvija dramatiskā cīņā piekāpās ar rezultātu 26:27. Lai iegūtu priekšrocības pār pretiniekiem pirms pēdējām divām kvalifikācijas kārtām, Latvijai vajadzēja uzvarēt vismaz ar divu vārtu pārsvaru.

Līdz ar to pēc četrām spēlēm bosnieši ar astoņiem punktiem ir grupas līderi, ar četriem punktiem seko Latvija, divi punkti trīs mačos ir Portugāles izlasei, bet Igaunija cietusi trīs neveiksmes.

Otrajā kvalifikācijas kārtā iekļūs tikai grupas pirmās vietas ieguvēja.

Latvijas izlasei savainojumu dēļ arī šajā mačā nepalīdzēja vārtsargs Edgars Kukša, kā arī malējie spēlētāji Ēriks Blūms un Oskars Arājs, kuriem visiem bez sporta jāiztiek trīs līdz sešas nedēļas Tāpat savainoti ir saspēles vadītāji Ģirts Lilienfelds un Austris Tuminskis, bet mācību dēļ palīdzēt nevarēja Māris Veršakovs.

Izšķirošajām pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensību spēlēm Latvijas izlase gatavojās gada nogalē notikušajā Rīgas domes kausa izcīņas turnīrā, kur tika ieņemta otrā vieta, uzvarot Slovākiju un Igauniju, bet piekāpjoties Lietuvai.

Vietu pasaules čempionāta finālturnīrā nodrošinās trīs labākās 2014.gada Eiropas čempionāta komandas, kā arī pašreizējā pasaules čempione Spānija. Savukārt Vācija un vēl 12 komandas no Eiropas čempionāta jau nodrošinājušas vietu otrajā kvalifikācijas kārtā, kur finālturnīra dalībniekus noskaidros divu spēļu summā.

Pasaules čempionāts 2015.gada sākumā risināsies Katarā.

Latvijas vīriešu handbola izlases sastāvs spēlei pret Bosniju un Hercegovinu: Andis Ērmanis, Einārs Kiršteins, Artis Kurmēns, Artūrs Lazdiņš, Raitis Puriņš, Elvijs Borodovskis, Ingars Dude, Kristaps Ence, Aivis Jurdžs, Evars Klešniks, Dainis Krištopāns, Artūrs Kuģis, Uldis Lībergs, Jānis Pavlovičs.