11.01.2014. 19:30

  • Latvijas handbolisti izsēj 8 vārtu pārsvaru un zaudē Portugālei 2014. g. 8. janvāris
  • Latvijas handbola izlase zaudē izredzes iekļūt PČ kvalifikācijas otrajā posmā 2014. g. 5. janvāris

Labāk maču iesāka Latvijas komanda, kas turējās pāris vārtu atstatumā, bet puslaika otrajā pusē panāca 9:6. Pēc tam gan mājiniekiem izdevās atgūties un panākt neizšķirtu 11:11. Neilgi līdz puslaika pārtraukumam Latvijai izdevās panākt divu vārtu pārsvaru (14:12), bet dažas sekundes līdz pārtraukumam Igaunija starpību samazināja līdz minimumam.

Otro puslaiku jau labāk iesāka igauņi, kuri pēc dažām minūtēm prata izvirzīties vadībā jau ar četru vārtu pārsvaru (22:18), tomēr Latvijas nepadevās un dažas minūtes līdz pamatlaika izskaņai panāca neizšķirtu 28:28. Taču pēc tam Igaunija atbildēja ar diviem precīziem raidījumiem, kas bija dueļa lūzuma punkts. Latvija pēc tam deficītu vairs nespēja atspēlēt un kvalifikācijas turnīru noslēdza ar zaudējumu.

Latvijas izlase jau zaudējusi cerības sasniegt kvalifikācijas izšķirošo posmu, bet tai ir izdevība iegūt otro vietu grupā, ja sestdien Portugāle piekāpjas Bosnijai un Hercegovinai.

Kā zināms, cikla pirmajos divos mačos Latvija ar 29:26 izbraukumā uzvarēja Portugāles valstsvienību un 35:25 savā laukumā uzveica Igauniju, bet šī gada sākumā divreiz - 26:27 izbraukumā un 21:23 savā laukumā - piekāpās Bosnijai un Hercegovinai, zaudējot cerības uz pirmās vietas izcīnīšanu. Bet atlases turnīra pēdējā mājas spēlē Dobelē tika piedzīvots zaudējums Portugālei - 24:26.

Pēc četrām kārtām bosnieši ar astoņiem punktiem ir grupas līderi un jau gandrīz garantējuši vietu nākamajā posmā. Pa četriem punktiem ir Latvijai un Portugālei, bet Igaunijai ir divi punkti piecās spēlēs.

Otrajā kvalifikācijas kārtā iekļūs tikai grupas pirmās vietas ieguvēja.

Izšķirošajām pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensību spēlēm Latvijas izlase gatavojās gada nogalē notikušajā Rīgas domes kausa izcīņas turnīrā, kur tika ieņemta otrā vieta, uzvarot Slovākiju un Igauniju, bet piekāpjoties Lietuvai.

Vietu pasaules čempionāta finālturnīrā nodrošinās trīs labākās 2014.gada Eiropas čempionāta komandas, kā arī pašreizējā pasaules čempione Spānija. Savukārt Vācija un vēl 12 komandas no Eiropas čempionāta jau nodrošinājušas vietu otrajā kvalifikācijas kārtā, kur finālturnīra dalībniekus noskaidros divu spēļu summā.

Pasaules čempionāts 2015.gada sākumā risināsies Katarā.

Latvijas vīriešu handbola izlase: Andis Ērmanis (Dobeles «Tenax»), Einārs Kiršteins, Artis Kurmēns, Artūrs Lazdiņš, Raitis Puriņš, Žanis Malahovs (visi - «Celtnieks»/LSPA), Elvijs Borodovskis («HSV Bad Blankenburg», Vācija), Kristaps Ence, («HSG Nienburg», Vācija), Aivis Jurdžs («ThSV Eisenach», Vācija), Evars Klešniks («HSG Wetzlar», Vācija), Dainis Krištopāns (Prešovas «Tatran», Slovākija), Artūrs Kuģis («SV Beckdorf», Vācija), Uldis Lībergs («Drammen», Norvēģija), Jānis Pavlovičs («Sandefjord», Norvēģija)Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties