02.01.2014. 21:56

Desmit vārtus Latvijas izlases labā guvis Jānis Pavlovičs, kurš kļuva par cīņas rezultatīvāko spēlētāju. Savukārt Bosnijas un Hercegovinas rindās ar sešiem precīziem metieniem izcēlās Alens Ovčina.

Rezultātu spēlē atklāja mājinieki, kad precīzs metiens mača 44.sekundē padevās Kostam Savičam, turpinājumā Bosnija un Hercegovina panāca 3:0 savā labā. Tomēr nedaudz vairāk kā divu minūšu laikā Latvijas handbolisti rezultātu uz tablo izlīdzināja - 3:3. Turpinājumā mājinieki atkal izveidoja izrāvienu - četri bezatbildes vārti, kas piespieda Latvijas izlasei ņemt minūtes pārtraukumu.

Lielisku realizāciju aptuveni sešu minūšu laikā demonstrēja Latvijas izlases spēlētājs Pavlovičs, kurš guva četrus vārtus, tomēr vadību joprojām saglabāja Bosnija un Hercegovina - 14:11. Puslaika izskaņā Bosnijas līdzjutēji varēja gavilēt vēl trīs reizes.

Otrajā puslaika sākumā veiksmīgi turpināja spēlēt mājinieki, kuri panāca 19:14 sev par labu. Taču turpinājumā lielisku rezultativitāti nodemonstrēja Latvijas izlase, kura guva piecus vārtus pēc kārtas un atjaunoja rezultātu uz tablo līdzvērtīgu - 19:19. Turpinājumā komandas cīnījās gandrīz punkts punktā. Puslaika otrajā daļā mājinieki guva piecus vārtus pēc kārtas un panāca 20:15.

Tomēr atkal veiksmīgu cīņas sparu parādīja latvieši, kuri guva četrus vārtus pēc kārtas un samazināja rezultātu 23:20. Spēles galotnē mājiniekiem atkal izdevās atrāvums - 26:21. Tas gan neliedz Latvijas izlasei kārtējo reizi mača atspēlēties - pieci vārti pēc kārtas un 26:26. Tomēr galavārds piederēja bosniešiem, kuri pēdējās sekundēs guva uzvaru nesošos vārtus. Latvijas izlase sīvā cīņa atzina mājinieku pārākumu.

Latvijas izlasei savainojumu dēļ šajā mačā nepalīdzēja vārtsargs Edgars Kukša, kā arī malējie spēlētāji Ēriks Blūms un Oskars Arājs, kuriem visiem bez sporta jāiztiek trīs līdz sešas nedēļas Tāpat savainoti ir saspēles vadītāji Ģirts Lilienfelds un Austris Tuminskis, bet mācību dēļ palīdzēt nevarēja Māris Veršakovs.

Izšķirošajām pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensību spēlēm Latvijas izlase gatavojās gada nogalē notikušajā Rīgas domes kausa izcīņas turnīrā, kur tika ieņemta otrā vieta, uzvarot Slovākiju un Igauniju, bet piekāpjoties Lietuvai.

Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā pēc trim kārtām Latvijas izlase ar divām uzvarām un četriem punktiem grupā noslīdējusi uz otro vietu. Pirmo vietu ar trim panākumiem trīs spēlēs ieņem Bosnija un Hercegovina. Savukārt pie punktiem divās kārtās nav tikušas Igaunijas un Portugāles izlases.

Otrajā kvalifikācijas kārtā iekļūs tikai grupas pirmās vietas ieguvēja.

Nākamo turnīra spēli Latvijas izlase aizvadīs svētdien, kad ar Bosniju un Hercegovinu tiksies jau savā laukumā Dobelē. Pēc tam 8.janvārī Latvijas izlase uzņems Portugāles vienību, bet noslēdzošajā cīņā 11.janvārī viesosies Igaunijā.

Vietu pasaules čempionāta finālturnīrā nodrošinās trīs labākās 2014.gada Eiropas čempionāta komandas, kā arī pašreizējā pasaules čempione Spānija. Savukārt Vācija un vēl 12 komandas no Eiropas čempionāta jau nodrošinājušas vietu otrajā kvalifikācijas kārtā, kur finālturnīra dalībniekus noskaidros divu spēļu summā.

Pasaules čempionāts 2015.gada sākumā risināsies Katarā.

Latvijas vīriešu handbola izlases sastāvs spēlei pret Bosniju un Hercegovinu: Andis Ērmanis, Einārs Kiršteins, Artis Kurmēns, Artūrs Lazdiņš, Raitis Puriņš, Elvijs Borodovskis, Ingars Dude, Kristaps Ence, Aivis Jurdžs, Evars Klešniks, Dainis Krištopāns, Artūrs Kuģis, Uldis Lībergs, Jānis Pavlovičs.

Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa