02.01.2014. 19:38
Turpinot cīņu par ceļazīmi uz 2015. gada pasaules čempionātu, Latvijas handbola izlase izbraukumā izglābās no sešu vārtu deficīta un minimāli zaudēja Bosnijai un Hercogovinai (26:27). Līdz ar to mūsu izlasei saglabājas labas izredzes savā grupā izcīnīt pirmo vietu, kas dotu ceļazīmi uz nākamo kvalifikācijas kārtu.

Pēc pirmajām četrām nospēlētajām minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja 3:0 par labu mājiniekiem. Nākamo divu minūšu laikā mūsējie sniedza atbildi - vārtus guva Krištopāns, Ence un Borodovskis (3:3). Līdzsvars gan bija tikai īsu brīdi, jo, pārpildīto tribīņu skubināti, balkānieši atkal ieguva trīs vārtu pārsvaru (6:3). Pēc nākamajiem zaudētajiem vārtiem mūsu izlases galvenais treneris Valdis Labanovskis bija spiests pieprasīt minūtes pārtraukumu, tomēr rezultāts turpināja augt par labu mājiniekiem, un septiņpadsmitajā minūtē tas jau bija 11:5. Cenšoties sasmelt izlieto, mūsējie sāka aktīvāk darboties aizsardzībā un guva trīs panākumus pēc kārtas (Krištopāns un divreiz Pavlovičs) - 11:8, taču veiksmīgi sākto pakaļdzīšanos apslāpēja vietējo fanu spārnotie mājinieki. Jāatzīmē, ka pirmajā puslaikā cīņa bija asa - pēc sadursmēm kāds regulāri mazliet pagulēja uz grīdas. Puslaika rezultāts mums ļoti nepatīkams - 17:11.

Zaudējums nebūtu traģēdija, bet jādomā arī par iespēju būt pārākiem divu spēļu summā. Pirmajā puslaikā Latvijas vienības rindās labākais vārtu guvējs bija Pavlovičs (4 panākumi), bet mājinieku rindās ar pieciem vārtiem izcēlās Alens Ovčina.

Otrā puslaika pirmajās minūtēs Latvijas handbolistiem tā īsti neizdevās tikt tuvāk - rezultāta starpība svārstījās četru līdz sešu vārtu robežās, bet 43. minūtes beigās mūsu raženākais vīrs izmantoja sava auguma priekšrocības un deficītu samazināja līdz trim vārtiem (21:18). Vēl pēc pāris minūtēm Pavlovičs realizēja soda metienu, un aina kļuva daudz maz ciešama (21:19). Turpmākajās minūtes mājiniekiem bija viena līdz trīs vārtu pārsvars. 56. minūtē Jurdžs panāca 25:24. Noturēta aizsardzība deva iespēju izlīdzināt rezultātu, bet bosnieši pieprasīja laiku apspriedei, pēc kuras svaru kausi drīz vien nosvērās par labu vietējiem -26:24 - divarpus minūtes līdz beigām. Beigās mums bija astoņas sekundes uzbrukumam, tomēr metiens sanāca neprecīzs (27:26). Latvijas izlases labākais vārtu guvējs bija Pavlovičs (10 panākumi), bet pretinieku labā visvairāk iemeta Ovčina (6).

Bosnija un Hercogovina - Latvija 27:26 (17:11)Latvija: Pavlovičs 10, Jurdžs 4, Krištopāns 4, Klešniks 3, Borodovskis 3, Dude 1, Ence 1.