04.12.2012. 21:08
Latvijas vīriešu florbola izlase izšķirošajā Šveicē notiekošā pasaules čempionāta apakšgrupu turnīra mačā pēc pirmās trešdaļas ar 2:4 zaudē Čehijas izlasei.

Latvija jau iepriekš garantējusi vietu ceturtdaļfinālā.

Maču Latvijas izlase sāka ļoti apņēmīgi, bet trešajā minūtē prata izvirzīties vadībā, kad teicamā pretuzbrukumā pēc Jāņa Jansona individuālās darbības izcēlās Mihails Kostusevs. Iniciatīva un teritoriālais pārsvars piederēja Čehijas vienībai, tomēr Latvijas komanda aizsargājās nevainojami. Tā rezultātā trešdaļas septītajā minūtē Ingus Laiviņš panāca jau 2:0 Latvijas izlases labā.

Tomēr atlikušajā pirmās trešdaļas laikā laukumā nospiedoši izpaudās Čehijas izlases pārsvars, kas gādāja par četriem pēc kārtas gūtiem vārtiem. Latvijas vienības vārtsargu Indriķi Siliņu pārspēja četri dažādi spēlētāji.

Čehijas izlase spēlējusi pēdējo piecu pasaules čempionātu pusfinālos, tomēr tikai reizi tā spējusi sasniegt finālu.

Pirmās kārtas spēlēs svētdien Latvijas izlase ar 8:3 uzvarēja ASV, bet Japāna ar 1:21 piekāpās Čehijai. Savukārt otrajā kārtā Latvija ar 11:1 uzvarēja Japānu, bet Čehija ar 13:4 pieveica ASV.

Noslēdzošā C apakšgrupas spēle starp ASV un Japānu notiks trešdien.

C apakšgrupas spēcīgākā komanda ceturtdaļfinālā tiksies ar D grupā otrajā vietā palikušo vienību, kas, visticamāk, būs Krievija. Savukārt otrās vietas ieguvējai, paredzams, nāksies sacensties ar pašreizējo pasaules čempionvienību Somiju.

D apakšgrupas vietu sadalījums noskaidrosies trešdien.

Latvijas vīriešu florbola izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Guntis Bundzenieks (Cēsu "Lekrings"), Indriķis Siliņš ("Ulbroka"/FS "Masters");

aizsargi - Aigars Belasovs ("Loviisa Tor", Somija), Ingus Laiviņš, Jānis Rajeckis, Andris Malkavs (visi - "Lekrings"), Oskars Fīrmanis (RTU/"Inspecta"), Morics Krūmiņš (Helsinku SSV, Somija), Gints Siliņš (Liepājas "Kurši"), Mārtiņš Druvkalns ("Ķekava");

uzbrucēji - Jānis Jansons, Atis Blinds (abi - RTU/"Inspecta"), Ainārs Juškēvičs ("Ulbroka"/FS "Masters"), Artis Raitums ("Talsi"/"Triobet"), Mihails Kostusevs, Toms Akmeņlauks (abi - "Lielvārde"), Mārtiņš Rajeckis, Andris Rajeckis (abi - "Lekrings"), Jānis Peičs, Gints Klēģers (abi - "Ķekava").