08.01.2015. 18:30
Latvijas biatlonisti ceturtdien Oberhofā (Vācijā) ieņēma 18. vietu Pasaules kausa (PK) posmā 4x7,5 kilometru stafetē, kurā uzvaru izcīnīja Krievijas kvartets, informē organizatori.Sacensībām smagos laika apstākļos - biezā miglā un lietū,...

Sacensībām smagos laika apstākļos - biezā miglā un lietū, kā arī apledojušā trasē, Andrejs Rastorgujevs, Daumants Lūsa, Roberts Slotiņš un Rolands Pužulis sacensību finišu nesasniedza, jo tāpat kā vēl 13 komandas tika apsteigtas par apli.

Latvijas kvartets tika klasificēts 20. pozīcijā. Sacensībās tika piedzīvoti ļoti daudz kritienu un tikai viena komanda (Bulgārija) izpalika bez soda apļu veikšanas. Latvijas biatlonisti mēroja divus soda apļus, abus Slotiņš, un izmantoja 15 rezerves patronas, kas uz daudzu citu vienību fona bija vēl labs rādītājs.

Pirmajā posmā, kuru veica Rastorgujevs, Latvija bija starp līderiem. Pēc pirmās šaušanas Latvijas komandas līderis bija devītais, pēc otrās viesošanās ugunslīnijā viņš pakāpās uz otro vietu, bet stafeti Lūsam nodeva trešajā pozīcijā, tobrīd no vadībā esošās Krievijas atpaliekot tikai par 8,5 sekundēm.

Turpinājums gan nebija tik sekmīgs, jo Lūsa savu pozīciju ātri zaudēja un stafeti nodeva esot 17. vietā. Slotiņš noslīdēja uz 21. vietu, bet Pužulis apsteidza Polijas un Japānas biatlonistus un pakāpās uz 19. vietu. Jau pēc sacensībām tika diskvalificēta Zviedrija, tāpēc noslēgumā Latvijai ir 18. vieta.

Krievija finišā par 2,3 sekundēm apsteidza Norvēģiju, kas ilgu laiku bija vadībā, taču pārsimts metrus pirms finiša Antons Šipuļins apsteidza Ole Einaru Bjerndālenu. Uzvarētāju rindās startēja arī Jevgēņijs Garaničevs, Timofejs Lapšins un Dmitrijs Mališko. Trešo vietu ieņēma Francijas biatlonisti, kuri no uzvarētājiem atpalika par minūti un 32,3 sekundēm.

Sacensībās startēja 24 komandas, taču Čehija izstājās jau otrajā posmā.

PK posms Oberhofā turpināsies piektdien ar sprintu sievietēm, bet sestdien 10 kilometru sprintā sacentīsies vīrieši. PK ceturtais posms noslēgsies svētdien ar sacensībām masu startā.