05.09.2012. 21:49
Latvijas basketbola izlase pēc 3.ceturtdaļas ar rezultātu 68:56 izbraukumā uzvar Nīderlandi Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra D grupas spēlē. Rihards Kuksiks iekrājis 16 punktus, savukārt 15 punkti Kaspara Bērziņa kontā.

Pirmos punktus pēc spēlētas pusminūtes guva mājinieki, taču īsā brīdī rezultāts kļuva jau 11:4 Latvijas izlases labā. Trīs tālmetienus 1.ceturtdaļā realizēja Kaspars Bērziņš, bet Kuksikam 10 gūti punkti – kopīgiem spēkiem latvieši pirmo desmitminūti uzvarēja ar iespaidīgu 16 punktu pārsvaru – 33:17. Otrās trešdaļas vidū mūsējo pārsvars divas reizes sasniedza 20 punktu atzīmi. Puslaika beigās gan Nīderlandei piecus punktus pēc kārtas guva Robins Smeulderss, nedaudz samazinot starpību – 34:49.

Otrā puslaika pirmajās minūtēs laukuma saimnieki prata samazināt deficītu līdz 11 punktiem, bet īstajā brīdī no tālienes precīzs bija Strēlnieks, bet vēl divus punktus pievienoja Bērziņš. Minūtes laikā divi trejači arī Dairim Bertānam, kas ļāva atjaunot 20 punktu starpību (65:45). Tomēr līdz 3.ceturtdaļas beigām pārsvars nedaudz saruka – 68:56 vēl neļāva atslābināties pirms izšķirošajām desmit minūtēm.

D grupas pirmajā mačā trešdien Gruzijas izlase savā laukumā ar 103:107 atzina Bosnijas un Hercegovinas pārākumu.