09.09.2013. 17:06

Turnīra otrajā posmā Latvija E apakšgrupā cīnīsies ar Franciju, Ukrainu un Beļģiju, Lielbritāniju vai Izraēlu, bet līdzi nāks spēļu rezultāti pret Serbiju un Lietuvu.

Latvija un Maķedonija 76:66 (27:16, 49:36, 62:52). Janičenoks 15, K. Bērziņš 15 (9 atl.b.), Meiers 12, Bertāns 12, Šķēle 8, Freimanis 6, Strēlnieks 5, Šeļakovs 2, Blūms 1; Antičs 16, Gečevskis 11.

Spēli latviešiem izdevās sākt lieliski - maķedoniešu uzbrukumi tika atšifrēti, kas ļāva pārtvert bumbas un veidot ātros uzbrukumus. Jau 4. minūtē rezultāts bija 12:0, bet nedaudz vēlāk pēc Janičenoka diviem punktiem ātrajā uzbrukumā - 16:3. Lai gan maķedonieši spēja pietuvoties līdz 16:10, pirmās ceturtdaļas izskaņā Latvijas komanda atjaunoja 11 punktu pārsvaru (27:16).

Otrās ceturtdaļas vidū Latvijas valstsvienības pārsvars vienubrīd sasniedza pat 17 punktus (43:26), bet tad Maķedonijas izlasei izdevās gūt astoņus punktus pēc kārtas, tomēr puslaiku izdevās pabeigt ar Janičenoka tālmetienu un Strēlnieka trīs punktu gājienu, kas ļāva lielajā pārtraukumā doties ar +13 (49:36).

Trešās ceturtdaļas ievadā Latvijas basketbolisti ātri atjaunoja līdz tam lielāko pārsvaru +17 (55:38), bet drīz pēc tam latviešu pārsvars sasniedza jau 20 punktus - 59:39. Tomēr līdz ceturtdaļas beigām maķedoniešu rezervisti ar agresīvu aizsardzību spēja apturēt latviešu uzbrukumu un līdz pēdējai ceturtdaļas pietuvoties līdz 62:52.

Pēdējā ceturtdaļā Maķedonijas komandai neizdevās tikt tuvāk par astoņiem punktiem, bet latvieši nosargāja panākumu, kas garantēja turnīra turpinājumu.

Atgādinām, ka Latvija turnīru sāka ar uzvaru pār Bosniju un Hercegovinu (86:75), tad ar 73:72 pieveica Melnkalni, bet tam sekoja divi zaudējumi - 59:67 pret Lietuvu un 71:80 pret Serbiju.

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439