09.08.2013. 22:54

Latvijas izlase zaudēja ar rezultātu 67:73 (17:24, 13:21, 21:13, 16:15).

Abas komandas pirmo savstarpējo cīņu aizvadīja ceturtdien, kad pārāki ar 72:52 bija Latvijas izlases pārstāvji.

Piektdienas mača sākums Latvijas izlasei izvērtās pavisam neveiksmīgs, Krievijai gūstot pirmos spēles septiņus punktus, bet pēc piecām spēlētām minūtēm rezultāts bija 6:10. Turpmākās divas minūtes neviena komanda nespēja gūt punktus, bet pirmā ceturkšņa noslēgums nedaudz veiksmīgāks bija Krievijai, rezultātam vēstot 17:24.

Pāris Latvijas valstsvienības īstenoti veiksmīgi metieni no trīspunktu līnijas, kā arī citas darbības otrās ceturtdaļas pirmajās trīs minūtēs rezultāta deficītu ļāva samazināt līdz diviem punktiem (25:27).

Krievija atbildēja ar spēcīgu ofensīvu un ļoti agresīvu aizsardzību, piecās minūtēs panākot 12 punktu handikapu (39:27), bet līdz puslaika beigām to palielinot līdz 15 punktiem (45:30).

Otrais puslaiks iesākās līdzīgā cīņā, Latvijai īpaši nespējot deldēt punktu deficītu, un pēc piecām spēlētām minūtēm rezultāts bija 38:52. Skaļu līdzjutēju ovāciju atbalstīti latviešu basketbolisti divās minūtēs veica sešu bezatbildes punktu izrāvienu, panākot 44:52, bet ceturtdaļu noslēdza ar vēl mazāku atpalicību (51:58).

Izšķirošās ceturtdaļas pirmajā pusē rezultāts abām komandām auga līdzīgi, Latvijai rezultāta starpību samazinot par vēl vienu punktu (56:62). Lai arī spēles pēdējās minūtēs iniciatīva uzskatāmi piederēja latviešu basketbolistiem, mača gaitu lauzt neizdevās un Krievija nosargāja uzvaru ar 73:67.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 15 gūtiem punktiem bija Kaspars Bērziņš, bet kapteinis Jānis Blūms un Dairis Bertāns pievienoja pa desmit punktiem.

Malā šoreiz palika Mareks Mejeris, Mārtiņš Meiers un Ronalds Zaķis.

TVNET jau vēstīja, ka ceturtdien Latvijas izlases abu komandu pirmajā mačā izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 72:52, gūstot otru uzvaru savstarpējo maču vēsturē.

Tagad Latvijas komanda turpinās treniņus dzimtenē, un 18. - 19. augustā aizvadīs pārbaudes spēles Horvātijā.