05.09.2012. 21:18

Latvijas basketbola izlase pēc pirmā puslaika ar rezultātu 49:34 izbraukumā uzvar Nīderlandi Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra D grupas spēlē. Rihards Kuksiks jau puslaikā iekrājis 16 punktus (tālmetieni 3/4), savukārt 12 punkti Kaspara Bērziņa kontā (tālmetieni 4/6).

Pirmos punktus pēc spēlētas pusminūtes guva mājinieki, taču īsā brīdī rezultāts kļuva jau 11:4 Latvijas izlases labā. Trīs tālmetienus 1.ceturtdaļā realizēja Kaspars Bērziņš, bet Kuksikam 10 gūti punkti – kopīgiem spēkiem latvieši pirmo desmitminūti uzvarēja ar iespaidīgu 16 punktu pārsvaru – 33:17. Otrās trešdaļas vidū mūsējo pārsvars divas reizes sasniedza 20 punktu atzīmi. Puslaika beigās gan Nīderlandei piecus punktus pēc kārtas guva Robins Smeulderss, nedaudz samazinot starpību – 34:49.

D grupas pirmajā mačā trešdien Gruzijas izlase savā laukumā ar 103:107 atzina Bosnijas un Hercegovinas pārākumu.