13.02.2014. 19:08
Latvijas kamaniņu sportisti Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis un divnieks Andris Šics/Juris Šics ceturtdien Soču ziemas olimpiskajās spēlēs izcīnīja augsto 3.vietu stafetes sacensībās, nodrošinot Latvijai otro medaļu šajā Olimpiādē. Stafetes sacensības olimpiskajā programmā tika iekļautas pirmo reizi.

Sacensībās mūsējie startēja ar 6.numuru 12 dalībnieku vidū, tobrīd apsteidzot visus konkurentus. Turpinājumā pārliecinoši labāki Krievijas sportisti, bet ASV un Itālija nespēja latviešus apbraukt. Pēc Vācijas triumfa brauciena Latvija aizvien atradās bronzas pozīcijā, bet bija jābrauc vēl austriešiem un kanādiešiem. Arī šīs abas valstis nespēja apbraukt mūsējos - Latvija notur bronzu! Medaļa iegūta ar meistarību un ne bez veiksmes - Kanāda apsteigta tieši par vienu sekundes desmitdaļu, turpat arī Itālija.

Uzvarēja Vācija, Sočos kamaniņu sportā iegūstot visas četras iespējamās zelta medaļas (arī sieviešu un vīriešu vieniniekos, kā arī divniekos), bet sudrabs Krievijai, kas summā atpalika 1,03 sekundes.

6. ASV +1.906

Jau vēstīts, ka divniekos trešdien bronzu izcīnīja brāļi Šici. Iepriekš vīru sacensībās 10.vietu izcīnīja Mārtiņš Rubenis, sešpadsmitais Inārs Kivlenieks, bet Kristapam Mauriņam debijas reizē 21.pozīcija četru braucienu summā. Savukārt, dāmām 12.vietā ierindojās Elīza Tīruma, bet Ulla Zirne ieņēma 18.pozīciju. Abām tā bija olimpiskā debija.

Olimpiskajiem jaunumiem un rezultātiem sekojiet līdzi arī laikrakstā Diena un portāla Diena.lv Olimpiskajā sadaļā

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048