04.07.2012. 20:58

Latvijas sieviešu basketbola izlase trešdien Rīgā ar 70:44 uzvarēja Luksemburgas valstsvienību 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra E grupas spēlē. Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 16 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām zem groziem bija kapteine Liene Jansone, bet 15+11 Sabīnei Niedolai.

Pirmās ar precīzu tālmetienu rezultātu atklāja viešņas, bet laukuma saimnieces atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas. Tomēr nekāda ātra rezultāta starpības pieaudzēšana neizdevās, jo Luksemburga pietuvojās līdz punkta attālumam, turklāt mūsējās izniekoja vairākas iespējas uzbrukumā. Ceturtdaļas beigas gan Latvija aizvadīja pārliecinoši, pirmās 10 minūtes uzvarot ar 20:9.

Otrajā ceturtdaļā rezultāta starpība turējās 13-14 punktu robežās, jo pretinieces sekmīgi uzbruka no tālienes. Līdz puslaika noslēgumam latvietes tomēr mazliet starpību palielināja, atpūtā dodoties ar +18 uz tablo - 42:24.

Otro puslaiku ar precīzu tālmetienu sāka Liene Jansone, diemžēl turpinājumā mājinieču uzbrukums apstājās un rezultāts teju trīs minūtes apstājās pie 49:32. Tomēr kā šajā spēlē ierasts, ceturtdaļas beigas atkal krietni sekmīgāk aizvadīja Latvija, pirms pēdējās ceturtdaļas panākot +21 - 55:34.

Noslēdzošajā desmitminūtē, tāpāt kā trīs iepriekšējās, nedaudz pārākas bija latvietes, uzvarot gan ceturtdaļu (15:10), gan visu maču - 70:44.

Latvijai ar 16 punktiem un deviņām bumbām zem groziem veiksmīgākā bija Liene Jansone, Sabīne Niedola atzīmējās ar 15 punktiem un 11 atlēkušajām, bet Zane Tamane tikai pie deviņiem punktiem (+10 atl.). Cīņu zem groza latvietes uzvarēja vairāk kā pārliecinoši (59:33).

Latvijas izlasē oficiālā spēlē debitēja Līga Šurkusa, laukumā dodoties nedaudz vairāk kā trīs minūtes pirms mača beigām. Šajā īsajā brīdī viņa paspēja atzīmēties ar četriem punktiem, divām bumbām zem pretinieču groza un bloķētu metienu.

Nākošā spēle jau piektdien izbraukumā pret Grieķiju, kas trešdien ar 66:52 pārspēja somietes. Latvija E grupas tabulā ar bilanci 4-2 atrodas uzreiz aiz itālietēm (4-1), seko Grieķija (3-2), Somija (3-3) un Luksemburga (0-6).