29.12.2017. 13:54

Tā kā rīta pirmajā spēlē Nīderlande ar 37:21 sagrāva Igauniju, kļuva skaidrs, ka Latvijai triumfam turnīrā pār Ēģipti nepieciešama uzvara ar vismaz astoņu vārtu pārsvaru, bet otrajai vietai vajadzīga divreiz mazāka vārtu starpība.

Kaut arī ēģiptieši bija uzvarējuši abās iepriekšējās spēlēs – 31:22 pār Igauniju un 24:21 pār Nīderlandi -, šajā mačā iniciatīva piederēja Latvijai, kas bija vadībā lielāko cīņas daļu. 12. minūtē Dainis Krištopāns ar precīzu metienu panāca trīs vārtu pārsvaru (6:3), taču astoņas minūtes vēlāk pārtraukumu jau nācās pieprasīt latviešiem – Ēģipte pirmoreiz izvirzījās vadībā (9:8).

Latvija gan atguva kontroli pār notikumiem laukumā, un Nils Kreicbergs otrā puslaika sākumā pirmoreiz starpību palielināja līdz četriem vārtiem (17:13). Plus četri bija arī pēc Krištopāna metiena (20:16), tomēr ēģiptiešiem izdevās labas pāris minūtes, un Armandam Uščinam 43. minūtē atkal nācās ņemt pārtraukumu (20:18). Ēģiptiešiem, lai nosargātu pirmo vietu, šajā spēlē derēja arī zaudējums ar vienu vārtu starpību, un viņi galotnē gan pietuvojās līdz sev derīgajam deficītam (21:22), gan pēdējā minūtē arī izrāva neizšķirtu 26:26.

Latvija – Ēģipte 26:26 (15:13)Latvija: Tuminskis 8/2, Krištopāns 7, Politers 2, Jurdžs 2, Pančenko 2, Kreicbergs 2, Artis Laganovskis 1, Lielais 1, Dude 1Ēģipte: El Ahmars 10/4, Abū Ebaids 4, Mohameds 3, Abdelrazeks 2/1, Navars 2, Isa 1, El Vakils 1, Hallafs 1, Šebibs 1, Alī Abdelmotalebs 1

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Kalendārs