30.04.2012. 18:00
Latvijas hokeja valstsvienība šobrīd aizvada savu priekšpēdējo pārbaudes spēli pirms pasaules čempionāta PČ), savā laukumā tiekoties ar Francijas izlasi. Rezultāts otrajā trešdaļā ir 0:0.

LASI CITUR: TIEŠRAIDE INTERNETĀ

Maču komandas sāka ļoti aktīvi un apmainījās ar vairākiem labiem uzbrukumiem, tomēr labi spēlēja abi vārtsargi Māris Jučers un Kristobals Uē, tāpēc rezultāts netika atklāts. Pirmās trešdaļas piektajā minūtē Latvijas izlasei radās iespēja realizēt pirmo šī mača vairākumu, taču Francijas hokejisti mazākumā pārliecinoši aizstāvējās un neļāva radīt bīstamas epizodes savu vārtu tuvumā.

Turpinājumā abas valstsvienības apmainījās ar divu minūšu noraidījumiem, tomēr neviens no tiem netika realizēts, bet pēc tam Latvijas hokejisti pārņēma iniciatīvu un bija tuvu rezultāta atklāšanai, taču teicami spēlēja Uē, kurš glāba Francijas izlasi no vārtu zaudējuma. Tāpat vienā no epizodēm francūžiem blakus stāvēja arī veiksme, jo pēc Andra Džeriņa metiena ripa trāpīja pa vārtu stabiņu.

Pirmās trešdaļas beigu daļā pāris labus uzbrukumus izveidoja arī Francijas izlase, taču Latvijas komandas vārtsargs Jučers bija uzdevumu augstumos un spēles pirmajās 20 minūtēs rezultāts netika atklāts.

Latvijas izlase sastāvs

Vārtsargi: Māris Jučers, (Ervīns Muštukovs)

Aizsargi: Krišjānis Rēdlihs, Atvars Tribuncovs, Oskars Cibuļskis, Kristaps Sotnieks, Rodrigo Laviņš, Jānis Andersons, ;

Reklāma

Uzbrucēji: Juris Štāls, Roberts Bukarts, Miks Indrašis, Gints Meija, Aleksandrs Macijevskis, Kaspars Saulietis, Aleksejs Širokovs, Koba Jass, Armands Bērziņš, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Ronalds Ķēniņš, Ģirts Ankipāns.

Abas komandas atkārtoti tiksies arī otrdien.

Papildinājums no NHL un KHL

Latvijas hokeja valstsvienības sastāvu pirmdien papildināja aizsargs Oskars Bārtulis.

19.aprīlī Bārtulis uz nepilnu diennakti jau bija ieradies Rīgā, bet pēc tam viņu negaidīti izsauca Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Filadelfijas «Flyers». Tomēr tagad «Flyers» komandā ir atveseļojušies pāris savainotie spēlētāji, un latvieša atrašanās aiz okeāna rezervista statusā vairs nav nepieciešama.

Tāpat valstsvienībai pievienojies cits aizsargs Georgijs Pujacs, kura pārstāvētā Omskas «Avangard» komanda pagājušās nedēļas trešdienā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas finālsērijas izšķirošajā, septītajā, mačā piekāpās Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajai Maskavas «Dinamo» vienībai, sērijā zaudējot ar 3-4.

Savukārt otrdien valstsvienībai plānojis pievienoties arī NHL komandas Otavas «Senators» uzbrucējs Kaspars Daugaviņš.

Bārtuli un Pujacu laukumā varēs redzēt otrdien gaidāmajā pēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta pret Franciju.

Bez vairākiem līderiem

Tikmēr pirmajā savstarpējā mačā ar Franciju pirmdien Latvijas izlasei nepalīdzēs vārtsargs Edgars Masaļskis, aizsargs Guntis Galviņš, kā arī uzbrucēji Jānis Sprukts un Miķelis Rēdlihs.

Aizpagājušā nedēļā Latvijas izlase aizvadīja pēdējās divas Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra spēles, sacenšoties ar Krievijas izlasi, kurās tika piedzīvots zaudējums ar 1:2 un izcīnīta uzvara ar 1:0.

Pirms mačiem ar Krieviju iepriekšējās divās EHC spēlēs Latvijas izlase, spēlējot bez vairākiem līderiem, izbraukumā ar 2:1 un 4:1 uzvarēja Dāniju. Savukārt pirms tam Rīgā tika piedzīvoti divi zaudējumi pret Čehiju - ar 3:4 (pēcspēles metienu sērijā) un 1:3.