08.03.2015. 17:41
Mārtiņš Podžus Deivisa kausa izcīņas mačā pret Dimitaru Kuzmanovu cieta zaudējumu četros setos ar 6:7 (6), 7:5, 2:6, 4:6. Līdz ar to Latvija Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas spēlē piekāpusies Bulgārijai, bet nākamo maču aizvadīs pret Madagaskaru.

Pirmo setu labi sāka Mārtiņš Podžus, uzvarot pirmās divas izspēles pie pretinieka serves. No 30-0 latvietis tomēr netika līdz breikam, un bulgārs Dimitars Kuzmanovs uzvarēja pirmo geimu. Bulgārijas sportists arvien labāk iejutās spēlē un ceturtajā geimā lauza latvieša servi. Jau nākamajā geimā M. Podžus revanšējās, bet pirmā seta iznākums tika izšķirts taibreikā. Latvietim izdevās lielisks sākums (3:0), taču taibreika turpinājumā Kuzmanovs darbojās prasmīgāk – pirmo setu uzvarēja Bulgārija.

Arī otrajā setā Kuzmanovs pirmais tika pie breika, šoreiz gan tas notika piektajā geimā. Arī šoreiz M. Podžus atspēlējās jau nākamajā geimā, taču – līdzīgi kā pirmajā setā – patērēja tam daudz spēka. Septītajā geimā (pie savas serves) latviešu tenisists palika bez punktiem, un Kuzmanovs atkal izvirzījās vadībā. M. Podžus gan nepadevās un vēlreiz panāca izlīdzinājumu, tiesa, ne bez tiesnešu labvēlības, kad saņēma punktu situācijā, kurā, iespējams, vajadzēja atkārtot izspēli. Devītajā geimā M. Podžus darbojās jau krietni pārliecinošāk un uzvarēja pie savas serves. Sets vēlreiz nonāca līdz rezultātam 5:5, taču šoreiz Podžus taibreiku nepieļāva un uzvarēja 7:5, panākot neizšķirtu.

Trešais sets gan latvietim nepadevās veiksmīgs, jo pēc izvirzīšanās vadībā 2:1 viņš ātri pieļāva breiku un nokļuva iedzinējos 2:4, bet tad pie savas serves vēlreiz nespēja salauzt Kuzmanova pretestību. Bulgārs līdz ar to tika pie uzvaras setā 6:2 un nokļuva seta attālumā no uzvaras visā mačā. Podžus ceturtā seta sākumā atkal netika galā ar savu servi, izšķirošajā brīdī pieļaujot dubultkļūdu, un Kuzmanovs uzvarēja sesto geimu pēc kārtas, izvirzoties vadībā 1:0.

Pāris veiksmīgas izspēles ļāva Podžum saņemties un bija tuvu arī tikšanai pie 40:30 un breika iespējai, taču Kuzmanovs izturēja un panāca 2:0. Nākamajā geimā viņa punktu sērija gan pārtrūka, Podžus arī izmantoja pārtraukuma iespēju, un izdevās atgriezties spēlē. Sekoja lielisks breiks, un rezultāts setā 3:3. Ļoti sīvs izvērtās nākamais geims, kurš Podžus atspēlēja divas breikbumbas un no ļoti grūtas situācijas prata tikt pie vadības 4:3. Nākamais geims ievilkās Podžus ceļgala sasituma dēļ, taču arī atelpas brīdis neļāva atspēlēties, un piektajā geimā bulgārs tika pie trim breikbumbām, no kurām izmantoja otro. Kuzmanovs pēdējā geimā varēja vairs daudz neriskēt, jo Podžus bija acīmredzami noguris un zaudējis cerības. Kuzmanovs uzvarēja setā 6:4, pasniedzot Bulgārijai uzvaru pret Latviju.

Latvijas-Bulgārijas spēles pēdējā mačā, kurš gan vairs neko neizšķirs, bija paredzēts sacensties Jānim Podžum pret Aleksandaru Lazovu, taču Latvija ieviesusi izmaiņas un devusi iespēju izmēģināt spēkus Rūdolfam Mednim. Nākamo spēli Latvijas izlase, cīnoties par vietas saglabāšanu otrajā grupā, aizvadīs ar Madagaskaras izlasi, kura cieta zaudējumu pret Luksemburgu.