08.04.2017. 19:11

Spēles teksta tiešraide

Jau no mača pirmajām sekundēm Latvijas izlases hokejisti uzņēma augstu spēles tempu. Otrajā nomaiņā pie laba metiena tika Kristaps Zīle, taču to atvairīja vārtsargs. Pēc brīža ļoti bīstamu momentu izveidoja Frenks Razgals, pēc kura viesus glāba vārtsargs Mihails Karnauhovs.

Šķita, ka kuru katru brīdi latviešiem izdosies izvirzīties vadībā, taču negaidīti to izdarīja viesi - ripu pārtvēra Daņila Karabans, kopā ar maiņas partneri aizskrēja pretuzbrukumā pret vienu pašu Uvi Balinski. Karabans izvēlējās mest pats, nedaudz kļūdījās Jānis Kalniņš un sestajā minūtē jau 0:1.

Tomēr tas vēl nebija viss - divas minūtes vēlāk diezgan nevainīgā situācijā rezultāts jau kļuva pavisam nepatīkams - 0:2. Virs Kalniņa pleca trāpīja Aleksandrs Kogaļevs. Uzreiz pēc nokdauna praktiski vienatnē sev vārtu gūšanas momentu izvedoja Kirils Tambijevs, taču pietrūka uzbrukuma noslēdzošā fāze. Pirmajā trešdaļā daudz vairāk uzbruka Latvijas izlase, savukārt vārtus guva baltkrievi.

Otrās trešdaļas sākumā bīstami Karnauhova vārtiem uzbruka ceturtais uzbrucēju trijnieks ar Oskaru Batņu, Edgaru Kuldu un Gati Gricinski, tomēr ripu vārtos iedabūt neizdevās. Vien spēles 25. minūtē tika fiksēts pirmais noteikumu pārkāpums, mājniekiem nopelnot vairākumu.

Tiesa, tas gan izvērtās diezgan šķidrs, neradot nopietnu apdraudējumu Karnauhova vārtiem. Perioda 11. minūtē mazākumā nonāca Latvijas izlase, jo pretinieku apmalē iegrūda Ronalds Ķēniņš. Turklāt Ralfam Freibergam tika piešķirts desmit minūšu disciplinārsods.

Skaitlisko mazākumu gan Latvijas izlasei izdevās izturēt un pēc tā arī izdarīt spiedienu uz pretinieku vārtiem. Tomēr tas augļus nedeva, joprojām pievīla tehniskais brāķis un brīžiem arī sasvtarpēja nesaprašanās. Teicamu spēli baltkrievu vārtos aizvadīja arī Karnauhovs, vairākkārt glābdams savu komandu. Otrā perioda pēdējā minūtē Vitālijs Pavlovs arī izprovocēja pretinieku uz noteikumu pārkāpumu.

Sākoties trešajai trešdaļai, jau atkal neizdevās izmantot skaitlisko vairākumu. Brīnumus viesu komandas vārtos rādīja Karnauhovs, kurš atvairīja divus Mika Indraša metienus no metra attāluma. Spēles 53. minūtē baltkrievu vārtsargs par parādīto sniegumu arī tika atalgots. Kirils Tambijevs, laužoties uz pretinieku vārtiem, nopelnīja pret sevi noraidījumu, aizturētā soda laikā vārtus, protams, atstāja Kalniņš, nomainoties pret sesto laukuma spēlētāju, taču pagalam neveiksmīgi nospēlēja Indrašis, nenovaldot ripu uz pretinieku zilās līnijas.

Droši vien iespējams iedomāties, kas notika tālāk... Ripa nodevīgi ieslīdēja tukšajos Latvijas izlases vārtos - 0:3. Pēdējais viesu spēlētājs, kurš aizskāra ripu, bija tieši vārtsargs Karnauhovs, tiekot pie vārtu guvuma. Tiesa, vairākums gan tik un tā mājniekiem pienācās, taču arī to neizdevās realizēt. Atlikušajā laikā Latvijas izlases hokejisti nespēja notikumus vērst par labu, ciešot sakāvi ar 0:3.

Vārti: 05:10 Karabans (Graborenko) 0:1, 06:56 Kogaļevs (Stefanovičs, Parfejevetss) 0:2, 52:57 Karnauhovs 0:3Soda minūtes: 12:6Vārtsargi: Jānis Kalniņš - Mihails Karnauhovs (no 29:10 Kevins Lalands, no 30:10 Mihails Karnauhovs)