20.12.2016. 00:56

“University of South Florida” (8-1) pirmdien “T-Mobile” arēnā Lasvegasā piedzīvoja pirmo zaudējumu sezonā, atzīstot Kalifornijas komandas “Long Beach State” (8-4) pārākumu ar 68:73 (21:18, 15:15, 14:22, 18:18).

Kalifornietes trešajā ceturtdaļā pārņēma iniciatīvu, gūstot daudz punktu pēc pretinieču kļūdām, kā arī labi realizējot iespējas soda laukumā. “Long Beach” panāca astoņu punktu pārsvaru, taču “Bulls” spēja izlīdzināt rezultātu – 59:59. Sekoja jauns kaliforniešu izrāviens – 59:66. Spēles priekšpēdējā minūtē Kitija Laksa divreiz nesekmīgi uzbruka grozam brīdī, kad rezultāts bija 64:66.

Sākās sodu taktika, Ariadna Puhola un Marija Jespersena atstāja laukumu ar piecām piezīmēm. Kalifornietes trāpīja tikai divus no četriem brīvmetieniem, bet USF spēlētājas pēc otrās sērijas pamanījās zaudēt bumbu un “Long Beach” guva divus vieglus punktus – 65:70. Laksa ātri iemeta sesto tālmetienu, taču tas palika “Bulls” pēdējais guvums spēlē.

Kitija Laksa kļuva par rezultatīvāko spēlētāju USF rindās. Uzbrucēja 36 minūtēs guva 18 punktus (2p 0/5, 3p 6/13), izcīnīja divas bumbas zem groziem, divas reizes kļūdījās un saņēma četras personiskās piezīmes.

Lajai Floresai 40 minūtēs 17 punkti un četras rezultatīvas piespēles. Marija Jespersena nepilnās 40 minūtēs sameta 16 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas. Ariadna Puhola 36 minūtēs atzīmējās ar pieciem punktiem, septiņām bumbām un astoņām piespēlēm.

Piezīmes. Aptaujas rezultāti tika publiskoti dažas stundas pirms USF spēles. "Connecticut" saņēma visas 33 balsis par pirmo vietu. "Baylor" aizvadītajā nedēļā svinēja uzvaru ar lielāko pārsvaru NCAA pirmās divīzijas vēsturē – 140:32 pret "Winthrop".