23.03.2012. 21:56
Pusotras minūtes laikā gūstot divus vārtus pēdējās trešdaļas vidū, piektdien pirmo uzvaru Latvijas hokeja čempionāta (LAČ) pusfināla sērijā izcīnīja "Liepājas Metalurgs 2", viesos Piņķos ar rezultātu 4:3 apspēlējot "SMScredit.lv". Otrajā pusfināla sērijā "Ozolnieki-Monarch" ar 5:2 sakāva HK "Juniors".

Lai gan nosacīts favorītu statuss piederēja kreditoriem, jo regulārajā turnīrā uzvarēts trijās no četrām tikšanās reizēm, liepājnieki uz izslēgšanas mačiem bija krietni pastiprinājuši sastāvu (vārtsargs Jānis Kalniņš, aizsargs Gunārs Gipters, uzbrucēji Gunārs Skvorcovs, Jānis Straupe un Artūrs Kuzmenkovs) ar pirmās komandas spēlētājiem, kuriem sezona Baltkrievijā jau beigusies.

Viesu komanda sāka spēli labāk un neilgi pirms pirmās trešdaļas beigām bija vadībā jau ar 2:0, taču pārtraukumā doties pie šāda pārsvara tomēr neizdevās. Ronalds Cinks pussekundi pirms trešdaļas beigu sirēnas vienus vārtus rīdziniekiem atguva. Otrajā trešdaļā abas komandas vairākkārt spēlēja mazākumos, bet tajos rezultātu mainīt neizdevās. Sodu izciešot Aleksandram Fadejevam, trešdaļas izskaņā Aleksandrs Kerčs panāca izlīdzinājumu. Pieredzējušākais mača dalībnieks izcēlās vēlreiz - īsi pēc otrā lielā pārtraukuma Kerčs panāca vadību jau "SMScredit.lv", kas spēlei pieteica vien trīs uzbrucēju virknējumus - 3:2.

Tomēr viesi nevēlējās pamest Piņķu ledus laukumu nokārtām galvām, un trešdaļas vidū pirmo reizi izmantoja vairākumu spēlē, bet nepilnu pusotru minūti vēlāk Mickevičs jau atguva vadību liepājniekiem - 4:3. Nelīdzēja arī rīdzinieki pieprasītais pārtraukums un sestā spēlētāja sūtīšana laukumā vārtsarga vietā noslēdzošajās mača sekundēs. "Liepājas Metalurgs 2" izcīnīja uzvaru ar 4:3, sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1:0.

Pāris stundu vēlāk regulārā čempionāta pārliecinošā uzvarētāja "Ozolnieki-Monarch" sāka savu pusfināla cīņu, tiekoties ar HK "Juniors" vienību. Nosacītie mājinieki šoreiz bija "monarhi", kuri arī atklāja spēles rezultātu. Tas notika 14. minūtē, bet otrajā mača trešdaļā Ozolnieku komanda dominēja. Vārti tika gūti gan vienādos sastāvos, gan skaitliskajā mazākumā. Interesanti, ka ar rezultativitāti izcēlās Rīgas "Dinamo" treneru korpuss Artis Ābols un Viktors Ignatjevs.

Vienus vārtus gan otrajā trešdaļā gūt izdevās arī "junioriem", bet līdz ar spēles beigu sirēnu Rūdolfs Prūsis guva arī otros vārtus "Juniors" vienībai. Spēles beigu rezultāts 5:2 "Ozolnieki-Monarch" labā, kas arī izvirzījās vadībā sērijā ar 1:0.

Nākamās abu komandu spēles Piņķos norisināsies rītdien - "SMScredit.lv" un "Metalurgs 2" tiksies pulksten 13:00, bet 16:00 uz ledus atkal kāps "Ozolnieki-Monarch" un HK "Juniors".

SMScredit.lv - Liepājas Metalurgs 2 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)Vārti: 8:32 Kuzmenkovs 0:1, 18:42 Jansons (Brūderis, Maļinovskis) 0:2, 19:59 Cinks (Lavrenovs, Maslovskis) 1:2, 36:07 Kerčs (Vodolažskis, Šancovojs) 2:2, 43:18 Kerčs (Kokļins, Vodolažskis) 3:2, 50:33 Diļevka (Straupe, Gipters, vair.) 3:3, 51:52 Mickevičs (Kuzmenkovs, Skvorcovs) 3:4.Soda minūtes: 26:12Vārtsargi: Kazanovs - Kalniņš

Ozolnieki-Monarch - HK Juniors 5:2 (1:0, 4:1, 0:1)Vārti: 13:09 Korņilovs (Bogdanovs, Durdins) 1:0, 21:15 Durdins (Ignatovičs, Korņilovs) 2:0, 28:00 Bisenieks (Bogdanovs, Ābols, maz.) 3:0, 32:56 Kulda (Rosinskis, Kondrats) 3:1, 38:22 Ābols (Lukaševskis, Ignatjevs) 4:1, 39:09 Ignatovičs (Korņilovs, Durdins) 5:1, 59:59 Prūsis (Augstskalns, Opuļskis) 5:2.Soda minūtes: 18:10Vārtsargi: Zelčs - Cimermanis