15.01.2016. 12:00
Sezonas otrajā "Premier" sērijas turnīrā Sidnejā par čempioni kļuva pieredzējusī Krievijas tenisiste Svetlana Kuzņecova, kura piektdien guva divas uzvaras – pusfinālā ar 7:6(5), 4:6, 6:3 pieveica turnīra Simonu Halepu un vēlāk tika galā arī ar Moniku Puigu (6:0, 6:2).

Lietus dēļ Sidnejā šodien tika izspēlēti gan pusfināli, gan arī fināls. No abiem pusfināliem tikai vienā noritēja kārtīga cīņa, jo Belinda Benčiča, ar 0:6 zaudējusi 1. setu Monikai Puigai, izstājās. Šveices tenisiste vēlāk atklāja, ka pamodusies apslimusi, taču nolēmusi mēģināt uzspēlēt, lai gan nav jutusies labi.

Paralēli notiekošajā otrajā spēlē Svetlana Kuzņecova, pateicoties agresīvākam tenisam, spēja finālā nepalaist turnīra pirmo raketi Simonu Halepu. Divkārtējā "Grand Slam" čempione panāca izlīdzinājumu savstarpējos mačos ar Halepu (3-3) un guva pirmo Top 2 uzvaru kopš 2009. gada, kad viņa "French Open" finālā ar 6:4, 6:2 sakāva tā brīža pasaules pirmo raketi Dinaru Safinu.

Abas finālistes iepriekš nebija tikušās, bet Puigai papildus spriedzi radīja apstāklis, ka viņa līdz šim vēl ne reizi nebija spēlējusi "Premier" līmeņa finālā. Puertoriko tenisistes vienīgais iepriekšējais WTA fināls bija "International" sērijas sacensībās Strasbūrā 2014. gadā, kad viņa māla seguma turnīrā finālā pieveica Spānijas tenisisti Silviju Soleru-Espinosu.

Kamēr Puiga finālu sāka ļoti nervozi, Kuzņecova startēja un arī finišēja ar teju nevainojamu spēli (divos setos tikai četras nepiespiestās kļūdas!) un pilnībā dominēja (25 tīri uzvarētas izspēles). Sveta labi lasīja pretinieces spēcīgo servi un izmantoja Puigas vājo vietu – kustēšanos. Monika trenera padomu lūdza jau pēc nospēlētiem trim geimiem, taču situācija arvien bija bezcerīga. Puiga pirmajā no saviem diviem geimiem uzvarēja tikai tad, kad rezultāts jau bija 0:6, 0:3!

Kuzņecova triumfējusi 16 turnīros (bilance finālos: 16-21), bet iepriekš vēl ne reizi finālā nebija uzvarējusi tik graujoši. Iepriekšējais vismazāk zaudēto geimu rekords, starp citu, tika uzstādīts viņas pēdējā finālā pagājušā gada oktobrī Maskavā, kur ar 6:1, 6:2 sagrauta Anastasija Pavļučenkova. Sveta Sidnejā spēlēja 11. reizi un šogad uzlaboja savu labāko rezultātu, kas bija fināla sasniegšana 2008. gadā. Toreiz titula spēlē zaudējums trīs setos Žustīnei Enānai.

Spēle Rezultāts
Svetlana Kuznetsova – Monica Puig 6:0 6:2
Svetlana Kuznetsova – (1) Simona Halep 7:6(5) 4:6 6:3
Monica Puig – (8) Belinda Bencic 6:0 izst. (slimība)
(8) Belinda Bencic – Tsvetana Pironkova 6:3 6:3
Sara Errani – Jelena Jankovic 7:6(3) 7:6(8)
Ekaterina Makarova – Lucie Hradecka 6:2 6:1
Anastasia Pavlyuchenkova – Lara Arruabarrena 6:1 7:6(1)
Tsvetana Pironkova – Lesia Tsurenko 7:6(6) 6:2
Monica Puig – Magdalena Rybarikova 6:2 3:6 6:4
Samantha Stosur – Roberta Vinci 4:6 7:5 7:5

Piezīme: ar 3. numuru bija izlikta pagājušā gada čempione Petra Kvitova, kura turnīrā nepiedalījās slimības dēļ, bet ar 2. numuru izliktā Agņeška Radvaņska nevarēja spēlēt kājas savainojuma dēļ.