26.02.2015. 23:36
Ceturtdien, 26. februārī, sākās Eirolīgas "Top 16" turnīra otrā apļa spēles basketbolā. Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina trenētā "Nizhny Novgorod" komanda (2-6) mājās zaudēja Itālijas čempioniem "Milano" (2-6), līdz minimumam samazinot izredzes iekļūt "play-off".

Divu nedēļu pauzē starp pirmo un otro apli – šaja laikā daudzās Eiropas valstīs notika nacionāla kausa izcīņas finālturnīri – komandas centās pastiprināties. Augšvolgas klubs izrādīja sevišķu aktivitāti, piesaistot latviešu snaiperi Rihardu Kuksiku un izraēliešu aizsargu Galu Mekelu no NBA kluba “New Orleans Pelicans”. Itālieši piesaistīja Tallinas “Kalev/Cramo” garo spēlētāju Franku Elegaru.

Ceturtdienas spēle abām komandām bija ļoti nozīmīga, jo cīņai par labāko astoņnieku uzvaras vajag sākt krāt tūlīt. Nosacīti labākās pozīcijās atradās mājinieki – Bagatska vīri pirmajā aplī viesos sagrāva Milānu ar 20 punktu pārsvaru. Ņižņijnovgorodā uzvaru no jauna izcīnīja viesi, diemžēl tāds iznākums nekādi nevarēja apmierināt četru latviešu pārstāvēto komandu.

Mājiniekiem jūtami pietrūka viens no komandas līderiem Terenss Kinsijs, kurš savainojuma dēļ nevar spēlēt trīs nedēļas. Priekšējā līnijā salīdzinoši pieticīgu spēli aizvadīja Artjoms Parahovskis, tādēļ milānieši jau pirmajā ceturtdaļā efektīvi apdraudēja mājinieku grozu, panākot deviņu punktu pārsvaru – 18:27. Viesi uzvarēja arī nākamo desmitminūti, atpūtā ejot ar plus desmit – 40:50, turklāt vairāk nekā pusi Milānas guvuma sagādāja Semjuels Samardo.

Otrajā puslaikā Ņižņijnovgorodas sniegums aizsardzībā uzlabojās, taču uzbrukums turpināja buksēt. Ciemiņi turpināja kontrolēt soda laukumu, savukārt metienos no distances ņižņijnovgorodiešiem neveicās tik labi kā citkārt. Pirms pēdējām desmit minūtēm 56:64.

Cerības atjaunoja Jevgeņijs Baburins. Astoņi punkti pēc kārtas viņa izpildījumā samazināja starpību līdz diviem punktiem – 64:66. Tompkinsa divi punkti ar sodu un Ročestija aukstasinība brīvmetienos ļāva vēl divas reizes pietuvoties divu punktu attālumā (67:69 un 69:71), taču vadību pārņemt tā arī neizdevās. Lietuviešu uzbrucēja Lina Kleizas soda metieni un itāliešu zvaigznes Daniela Heketa tālmetiens atlikušajās minūtēs neļāva tikt tuvāk par četriem punktiem.

Rihards Kuksiks Eirolīgas debijas spēlē 18:27 minūtēs guva piecus punktus (2p 1/1, 3p 1/3), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pārķēra vienu bumbu, atstāja laukumu ar piecām personiskajām piezīmēm un nopelnīja lietderības koeficientu 1.

Teilors Ročestijs sameta 21 punktu, savukārt otrais saspēles vadītājs Dmitrijs Hvostovs pievienoja 13 punktus. Tompkinsa rēķinā 10 punkti un deviņas atlēkušās bumbas, Baburinam 10 punkti. Milānas rindās Semjuels Samardo izcēlās ar 36 punktiem, tai skaitā realizēja 14 no 16 divpunktu metieniem.

Pirmā apļa spēlē Atēnās “Panathinaikos” guva virsroku ar 83:76. Ceturtdien savā laukumā pārāki izrādījās Eirolīgas čempioni, taču atēniešiem izdevās nosargāt +4 pārsvaru savstarpējo cīņu summā. Ja komandas finišēs ar vienādu bilanci, priekšroka būs Grieķijas čempioniem.

Telavivas spēlētājiem izdevās labi nosegt “Panathinaikos” garos spēlētājus. Estevans Batista un viņa partneri bija mazāk efektīvi nekā ierasts, pirmajā puslaikā iemetot tikai 7 no 19 divpunktu metieniem, kamēr “Maccabi” spēlētāji sameta divreiz vairāk. PAO mazajiem spēlētājiem precizitāte perimetrā bija vēl pieticīgāka, tāpēc pretinieki pirmajā puslaikā uzvarēja – 38:30.

Jankoviča, Papas un Gista uzņemšanās palīdzēja “Panathinaikos” atspēlēties, līdz trešās ceturtdaļas beigām pietuvojoties divu punktu attālumā – 54:52. Pēc pāris sekmīgiem tālmetieniem viesi divreiz pietuvojās viena punkta attālumā (59:58 un 64:63), tomēr Telavivas klubs izturēja. “Maccabi” spēlētāji atjaunoja solīdāku pārsvaru, taču līdz pēdējai minūtei nevarēja justies droši par iznākumu.

Jānis Blūms 08:03 minūtēs izdarīja divus metienus (3p 0/2), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu aizsardzībā un nopelnīja lietderības koeficientu -1.