25.06.2017. 21:36

Mārtiņš Krūze pēdējos gados bija kļuvis par vienu no labākajiem supersmagā svara (120+ kg) atlētiem klasiskajā spēka trīscīņā, jeb trīscīņā bez ekipējuma, visā pasaulē, bet Eiropā viņš bija stabili labākais. Tomēr, 29 gadu vecumā viņš nolēma pārtraukt savu karjeru šajā disciplīnā, kā galveno iemeslu minot sarežģīto un dārgo sagatavošanās procesu, kas raksturīgs supersmagā svara atlētiem.

Jau labu laiku iepriekš valmierietis paziņoja, ka pasaules čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā, kas šogad notika Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā, būs viņa pēdējās sacensības.

Šodienas startā Mārtiņš pietupienos tika galā ar pirmo pieteikto svaru, 380 kg, taču 405 kilogramu smagais stienis palika nepievarēts. Spiešanā guļus viņš pacēla 227.5 kg, bet vilkmē – 340 kg, nepaceļot pēdējo svaru (350 kg). Tas kopā deva 947.5 kg un ceturto vietu.

Jāsaka, ka arī šajās sacensībās Mārtiņš Krūze pierādīja, ka ir spēcīgākais klasiskās trīscīņas atlēts Eiropā, jo pirmo trijnieku ieņēma ASV sportists Rejs Viljamss (1090 kg), Nauru salu pārstāvis Džeza Uepa (1035 kg) un kanādietis Brentons Kellijs (990 kg).

Bez Mārtiņa šajā IPF čempionātā piedalījās vēl vairāki Latvijas atlēti. Ivo Liepiņš, kurš startēja svara kategorijā līdz 66 kg, pietupās ar 177.5 kg, izspieda 100 kg un izvilka 247.5 kg un ierindojās devītajā vietā. Tas Latvijas izlasei deva 19. vietu kopvērtējumā un septīto starp valstīm, kuras bija pārstāvētas ar diviem vai mazāk sportistiem.

Jauniešu sacensībās Antons Putnis, kategorijā līdz 93 kg, ierindojās 6. vietā, paceļot 642.5 kg (240+157.5+245), bet Jurģis Zalāns šajā pašā svara kategorijā, taču jau “Masters 1” vecuma grupā tika galā ar 595 kg (225+120+250), kas viņam deva devīto vietu.

Izmantotie resursi:GOODLIFT.INFO Home Page