11.01.2016. 21:24
Jāņa Gailīša trenētais Rīgas VEF bija tuvu pārsteigumam pret Eirolīgas "Top 16" komandu Krasnodaras "Lokomotiv Kuban", kas lielu daļu mača bija iedzinējas lomā un tikai mača izskaņā uzvaru kausus nosvēra savā labā - 89:84. Rezultatīvākais ar 23 punktiem bija VEF spēlētājs Fransisko Kruss.

Rīgas VEF ļoti labi sāka spēli – vispirms piecus punktus guva Fransisko Kruss, bet tad Džošs Harelsons no tālās distances panāca 10:6. Viesi gan panāca izlīdzinājumu (10:10), taču sekoja nākamais rīdzinieku izrāviens – Harelsona grozs, Krusa tālmetiens, Mareka Mejera danks, un rezultāta tablo vēstīja jau par 17:10 VEF labā. Ceturkšņa izskaņā Mejeris panāca arī plus deviņi (22:13).

Otrajā ceturtdaļā "Lokomotiv Kuban" pamazāk deldēja pārsvaru. Astoņus punktus guvusi no soda metienu līnijas un pievienojusi vienu trejaci, Krasnodaras komanda 14. minūtē pietuvojās vairs tikai līdz mīnus viens (26:27), ceturtdaļas vidū Sergejs Bikovs ar tālmetienu jau panāca izlīdzinājumu (31:31), bet Entonijs Rendolfs pēc brīža no soda metienu līnijas jau pārņēma vadību (32:31). Puslaika izskaņā viesi ieguva arī četru punktu pārsvaru (40:36), tomēr pārtraukumā komandas šķīra tikai punkts – 42:43 VEF par sliktu.

Otrā puslaika sākumā VEF atguva iniciatīvu, pēc Mejera groza ieguva četru punktu pārsvaru (49:45) un ilgu laiku lika pretiniekiem dzīties pakaļ. "Lokomotiv Kuban" to arī darīja, regulāri panākot neizšķirtu, taču pēc Harelsona pārliecinoša divpunktu metiena lēcienā VEF 192 sekundes līdz pamatlaika beigām atkal bija trīs punktu pārsvars (81:78). Nākamajā uzbrukumā Malkolms Dileinijs no tālās distances vēlreiz panāca izlīdzinājumu (81:81), un tas šoreiz kļuva par vienu no lūzuma punktiem - galotnē valdīja pieredzējušie pretinieki, kas visā mačā bija pārāki ar 89:84.

Rīgas VEF iepriekšējā spēlē bija pārspējusi Rolanda Freimaņa pārstāvēto Tallinas "Kalev" (86:78), savukārt Krasnodaras komanda šovakar svinēja ceturto uzvaru pēc kārtas. Eirolīgas "Top 16" fāzi "Lokomotiv Kuban" ir sākusi ar uzvarām pār Zagrebas "Cedevita" (89:75) un Stambulas "Anadolu Efes" (78:77). Nākamo spēli VEF aizvadīs svētdien, kad Kazaņā viesosies pie "Unics".

Citā VTB Vienotās līgas spēlē Nikolaja Mazura trenētā Tbilisi "Vita" piedzīvoja kārtējo zaudējumu, izbraukumā ar 73:89 piekāpjoties Loimā "Bisons".

Rīgas VEF – Krasnodaras "Lokomotiv Kuban" 84:89 (23:15, 19:28, 21:19, 21:27)VEF: Kruss 23 (5rp, 5kļ), Mejeris 11, Harelsons 11 (8ab), Jakovičs 8, Strēlnieks 7, Meiers 7, Bērziņš 6 (4kļ), Hokansons 5, Ruvio 5, Makdauels 1Loko: Dileinijs 20 (5rp, 12ip), Rendolfs 16 (4kļ), Bikovs 15, Klavers 14, Singltons 8, Zubkovs 5, Brokhofs 5, Voronovs 3, Koļuškins 2