24.04.2014. 12:28
"Ja jebkura situācija, kad kāds kādam kaut ko aizrāda, ir konflikts, tad es nesaprotu, kā var strādāt. Galu galā man ir jāatbild par rezultātu, ne jau viņiem," par atbrīvošanu no "Valmieras" basketbola kluba galvenā trenera amata Sportacentrs.com sacīja Varis Krūmiņš.

"Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem spēlētājiem tas bija pārsteigums. Zemapziņā jutu, ka tiek gaidīta kļūda kopējā darbā. Ilgu laiku tādas nebija, jo pēdējās deviņās spēlēs izcīnījām astoņas uzvaras, izcīnījām trešo vietu regulārajā turnīrā. Domāju, ka pirmā spēle [ceturtdaļfināla sērijā, kad tika zaudēts Jūrmalai] kādam varbūt pielika punktu. Man un, domāju, arī spēlētājiem, nekāds punkts nebija - turpinājās cīņa par medaļu," Krūmiņš atzina, ka atbrīvošana no darba pēc pirmās ceturtdaļfināla spēles tikai zināmā mērā bijis pārsteigums. "Kādam bija pārsteigums, kādam droši vien nē. Raksts [par treneru nomaiņu] parādījās piecas minūtes pēc tam, kad to paziņoja man. Droši vien sagatavots viss bija stipri ātrāk."

"Valmieras" kluba ģenerālmenedžeris Mārtiņš Bērziņš komentārā par trenera nomaiņu norādīja uz konfliktu, kas briedis ilgāku laiku, taču trenerim Krūmiņam tas šķiet aplami: "Manā uztverē tās ir pilnīgas muļķības. Domāju, ka trenerim ir tiesības aizrādīt spēlētājam par viņu sniegumu, kādreiz arī dakteriem par viņu neizdarīto darbu un pieņemt galīgos lēmumus komandas taktikā. Ja jebkura situācija, kad kāds kādam kaut ko aizrāda, ir konflikts, tad es nesaprotu, kā var strādāt. Galu galā man ir jāatbild par rezultātu, ne jau viņiem. Man par rezultātu nācās atbildēt ātrāk nekā beidzās šī "play-off" sērija. Pagājušogad sākām no 0-2 sērijā par bronzu un izcīnījām medaļas. Šogad man neļāva pabeigt darbu."

"Sāpīgi, ka visas sezonas garumā strādāju ar komandu, bija gan grūti brīži, gan pacēlumi, kritumi, lielas spēlētāju rotācijas, sastāva izmaiņas, pat negribu sākt runāt, kurš ar kādām [veselības] kaitēm cīnījās. Beigās jau tik un tā LBL maksimums tika izcīnīts. Nosacīti ieguvām izslēgšanas spēlēs vājākus pretiniekus, diemžēl izrādījās, ka viņi ir spēcīgāki," komentēja Krūmiņš, kurš "Valmieras" klubā atgriezās pirms pagājušās sezonas. "Sastāva komplektācijas jautājumu es negribētu plaši komentēt. Man bija sastāvs, un ar to es strādāju. Vienmēr nenotiek tā, ka spēlētāji, kuri iepriekš savās komandās bijuši līderi, sanāk kopā un izveidojas kaujasspējīgs kolektīvs. Protams, spēlētāji nebija slikti, tikai bija reizes, kad viņi spēlēja labi, bija reizes - kad slikti. Protams, ne jau tikai spēlētāji visu nosaka. Ir arī treneru korpuss, komandai bija piesaistīts arī psihologs. Acīmredzot, ja bija tādi pacēlumi un kritumi, viss kopā nenostrādāja."

"Tika minēta izgāšanās Baltijas līgā. Vajadzētu atcerēties, ka pirmdienā bija spēle ar "Nevežis" mājās, ko uzvarējām ar +19, lai gan Viktors Iļjins bija aizbraucis atpakaļ uz VEF, bet pirms atbildes spēles Kaspars Cipruss gulēja slimnīcā... Par to, ka Iļjins braukāja šurpu turpu un Cipruss nogūlās slims, man vispār nebija nekāda darīšana. Protams, šoka moments bija par to, ka uz izšķirošo spēli neviens no garajiem komandā vairs nav," sacīja treneris. "Sezonas garumā ir daudz spēļu, daudz spēlētāji gūst traumas un vienmēr jāmeklē varianti. Protams, ar to saskārās visas komandas, ne jau tikai mēs. Tur ir n-tās nianses visā pasākumā. Vienu vainīgo atrada. Zināmā mērā es, protams, esmu pie kaut kādām lietām vainīgs. Domāju, ka pagājušogad ar Valmieru nostartējām ļoti labi, šogad turējāmies visu laiku līmenī. Katram trenerim ir savas metodes un savs stils. Nekad nebūs tā, ka visi strādās vienādi. Nekad nebūs tā, ka visi ieslēgs kompi, paskatīsies vingrinājumus un ar tiem dragās visu treniņu. Jo tev lielāka pieredze, jo vairāk pašam savu lietu."

Kluba paziņojumā tika minēts, ka Krūmiņam piedāvāts palikt Valmieras basketbolā, lai strādātu ar jaunatni, taču treneris vairāk sliecas uz atteikšanos: "Lasu kluba komentārā Sportacentrs.com, ka man ir konflikts ar visiem. Ja man ir konflikts un ja kluba vadībā paliek visi tie paši cilvēki, tad kā es varu tādā sistēmā strādāt? Manā uztverē tas neiet kopā."

"Katrā ziņā netaisos ne ar vienu konfliktēt. Ir tā, kā ir un jādzīvo tālāk. Ko darīt tālāk? Redzēsim. Jāskatās, kādas būs komandas, kas ko piedāvās, kurā vietā. Vasara ir tukšais periods. Domāju, ka neviens, kuram nav līgums uz vairākiem gadiem, vasarā nezina, kas būs tālāk - ne spēlētāji, ne treneri. Kuram patīk, ka viņu atlaiž? Domāju, ka nevienam nevienā darba vietā. Jācīnās tālāk, ar to dzīve nebeidzās. Kā saka labā teicienā - viss, kas tevi nenogalina, padara tevi stiprāku."

Betsafe.com Patiesā viedokļa spēle
Jūrmala/ Fēnikss - BK Valmiera
13.00  21.35 
45% 0% 55%  
  Visas spēlesKlubs 4, vingrošanas un veselības nodaļa K.Barona 117, Rīga, LV-1012
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties