17.04.2012. 19:26
Krievijas U-18 hokeja izlase otrdien pasaules čempionātā augstākajā divīzijā ar 0:2 (0:2, 0:0, 0:0) zaudēja Zviedrijai, tādējādi Latvijas izlase vēl sev negarantēja vietu ceturtdaļfinālā.

Zviedrijai abus vārtus pirmajā periodā nepilnu trīs minūšu laikā guva Filips Forsbergs.

Lai Latvija jau tagad iekļūtu ceturtdaļfinālā, Krievijai vajadzēja vismaz gūt punktu spēlē pret Zviedriju.

Tagad Latvijas liktenis izšķirsies Vācijas un Šveices U-18 izlašu savstarpējā spēlē otrdienas vakarā. Lai Latvija iekļūtu ceturtdaļfinālā, Vācija nedrīkst uzvarēt pamatlaikā.

Pasaules čempionāta B grupas kopvērtējumā Zviedrija ar 12 punktiem sev ir garantējusi pirmo vietu un iekļuvusi pusfinālā. Otrās un trešās vietu ieguvēji spēlēs ceturtdaļfinālā, bet ceturtā un piektā vieta cīnīsies par palikšanu augstākajā divīzijā.

Ja pēdējā spēlē Vācija uzvarēs pamatlaikā, tad B grupas noslēguma kopvērtējumā Vācijai, Krievijai un Latvijai būs pa sešiem punktiem, bet ceturtdaļfinālam kvalificēsies Vācija un Krievija, un Latvijai nāksies spēlēt par palikšanu augstākajā divīzijā. Ja šveiciešiem izdosies atņemt kaut punktu Vācijai, tad Latvija un Krievija spēlēs ceturtdaļfinālā, bet Vācija ar Šveici cīnīsies par palikšanu elitē.