01.01.2018. 05:45

Pirmo vietu A apakšgrupā priekšlaicīgi bija garantējuši kanādieši, kuriem grupu turnīrs noslēdzās dienu agrāk. Saistošs solījās būt pēdējo gadu čempionu ASV un Somijas duelis, kur izšķīrās 2. vietas liktenis. Atšķirībā no iepriekšējām spēlēm, kur allaž vajadzēja atspēlēties [ja, protams, neskaitām spēli pret grupas pastarīti Dāniju], ASV juniori pirmajā spēles pusē iekrāja trīs vārtu pārsvaru. Savus pirmos vārtus turnīrā guva Trents Frederiks un Džoī Andersons, kamēr Keisijs Mitelstads ar trīs [1+2] sakrātajiem punktiem pret somiem nostiprinājās turnīra rezultatīvāko spēlētāju saraksta augšgalā.

Pie rezultāta 0:3 aktivizējās Somijas jaunie hokejisti un vēl otrajā trešdaļā divus vārtus atguva. Pretuzbrukumā precīzi meta Apelī Rasanens, bet vairākumā vārtus guva Ēli Tolvanens ["Jokerit" spīdeklim pēc grupas spēlēm 1+4]. Tiesa, līdz otrajam pārtraukumam ASV hokejisti paguva gūt ceturtos vārtus, vēlreiz rezultatīvi atzīmējoties Andersonam. Trešā perioda vidū somi minūtes laikā pārvērta 2:4 par 4:4, tomēr noslēgt pakaļdzīšanos ar pozitīvu rezultātu Tolvanenam un kompānijai neizdevās. Pusotru minūti līdz spēles pamatlaika beigām somi nogulēja Ādama Foksa pieslēgšanos uzbrukumam, kurš panāca 5:4 par labu ASV. Šī uzvara garantēja mājiniekiem otro vietu grupā.

Citā spēlē slovāki un dāņi cīnījās par pēdējo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu. Dānijai, lai aizsūtītu Slovākiju "izdzīvošanās" spēlēs, bija obligāti jāuzvar pamatlaikā. Sāka skandināvi labi, piektās minūtes izskaņā izvirzoties vadībā. Precīzs bija Joahims Blihfelds, kuram čempionāta laikā jūra nerealizēto momentu. Agrais vārtu guvums dāņiem tā arī palika vienīgais šajā spēlē, kamēr slovāki sameta piecas ripas Kaspera Kroga vārtos. Divreiz precīzs bija Vankūveras "Giants" uzbrucējs Milošs Romans, tāpat divus [1+1] rezultativitātes punktus savāca slovāku spilgtākais hokejists šajā turnīrā Samuēls Bučeks.

Vārti: 03:59 Frederiks (Tufte, Jamamoto) 1:0, 14:33 Mitelstads (Tkačuks) 2:0, 26:56 D. Andersons (Tkačuks, Fokss) (vair.) 3:0, 29:01 Rasanens (Tolvanens) 3:1, 38:44 Tolvanens (Jokihārju, Vesalainens) (vair.) 3:2, 39:26 D. Andersons (Fokss, Mitelstads) (vair.) 4:2, 48:25 Kopanens (Nurmi, Vākanainens) (maz.) 4:3, 49:31 Vesalainens (Juolevi, Valimēki) 4:4, 58:23 Fokss (Mitelstads, Tkačuks) 5:4Metieni: 37:24Soda minūtes: 8:10

Vārti: 04:46 Blihfelds (Krags, Rondbjergs) (vair.) 0:1, 11:42 Romans (Tamaši) 1:1, 29:38 Fehervāri (Bučeks, Ružička) 2:1, 34:38 Romans (maz.) 3:1, 44:06 Bučeks 4:1, 45:22 Liska (Kundriks, Soļenskis) 5:1Metieni: 40:31Soda minūtes: 12:10

B apakšgrupā trešo uzvaru izcīnīja Čehijas izlase, kas rezultatīvā spēlē sakāva Šveici. Komandas ātri apmainījās ar vārtu guvumiem - trešās minūtes izskaņā tablo jau rādīja 1:1. Otrā perioda ievadā Kristiāns Raihels izvirzīja čehus vadībā ar 3:1. Šveicieši ātri vien atspēlējās, taču cerēt uz punktiem pret uzbrukumā agresīvi spēlējošo Čehiju [kopā 60 metieni spēlē!] bija grūti. Martins Kauts, Daniēls Kurovskis un Raihels nokārtoja čehiem uzvaru ar trīs vārtu pārsvaru.

Par īstu hokeja vakara [vai nakts, kā nu kuram] naglu kļuva Zviedrijas un Krievijas junioru spēkošanās. Šī spēle tika pasniegta kā potenciālo Nacionālās hokeja līgas [NHL] drafta pirmo numuru duelis - Rasmuss Dālins pret Andreju Svečņikovu. Un jāsaka, ka spēle nevienā brīdī nelika vilties!

Mača sākumā interesantāk uzbrukumā izskatījās zviedri, astotajā minūtē izvirzoties vadībā. Liasu Andersonu atstāja vienu pašu vārtu priekšā, par ko "Frolunda" uzbrucējs krievus sodīja - 1:0. Piecas minūtes līdz perioda beigām Dmitrijs Sokolovs rezultātu izlīdzināja, taču ātri vien Krievija atkal nonāca iedzinējos. Timotijs Lilegrēns sekmīgi nospēlēja pie atlēkušās ripas, iebakstot to vārtos - 2:1. Taču arī tas nebija viss pirmajā periodā - Klims Kostins rezultatīvi noslēdza masīvu krievu uzbrucēju, atkal izlīdzinot spēles rezultātu.

Otro trešdaļu zviedri sāka, gandrīz divas minūtes spēlējot lielajā skaitliskajā vairākumā .Virkne metienu pa Vladislava Suhačova vārtiem rezultātu neatnesa, Čeļābinskas "Chelmet" vārtsargam allaž esot uzdevumu augstumos. Krievu problēmas ar disciplīnu turpinājās un pēc vēl diviem noraidījumiem [un metienu attiecības 10:0 otrā perioda vidū] Valērijs Bragins bija spiests ņemt pusminūtes pārtraukumu. Krievi atguvās, pašiem tiekot pie vairākuma, kur Nikolajs Knižovs no tuvas distances trāpīja pa vārtu pārliktni. Otrajā periodā komandas tā arī neiepriecināja nelielo skatītāju skaitu Bufalo hokeja arēnā, pārtraukumā dodoties pie rezultāta 2:2.

Noslēdzošajā spēles daļā zviedri aktīvāk spēlēja uzbrukumā, kamēr Krievijas hokejisti pacietīgi gaidīja savas iespējas pretuzbrukumos. Skandināvu spiediens nesa augļus sešas minūtes līdz spēles pamatlaika beigām - Suhačovs nespēja nofiksēt ripu pēc metiena, pie tās tika Glens Gustafsons, prasmīgi nogādājot to savā vietā. Ātri vien krievi panāca izlīdzinājumu, pie atlēkušās ripas pirmajam tiekot Aleksejam Polodjanam - 3:3. Pie šāda rezultāta Krievija ņēma nost vārtsargu, jo neizšķirts pamatlaikā neļautu tiem uzlabot pozīcijas grupas tabulā. Aizbēgt no neizšķirta un ceturtdaļfināla pret ASV krieviem neizdevās. Pagarinājumā, kam no turnīra tabulas viedokļa nebija nekādas jēgas, abu komandu uzbrucēji izklaidēja vārtsargus, taču uzvarētāju nespēja noskaidrot. Pēcspēles metienu sērijā panākumu guva Zviedrijas hokejisti, iemetot divus no četriem metieniem. Tādā veidā zviedri tika pie 44. uzvaras pēc kārtas U20 čempionātu grupu turnīros. Septiņas no 44 uzvarām izcīnītas pret Krieviju.

Vārti: 02:38 Lauko (Hajeks, Budiks) 0:1, 02:51 Jāgers (Miranda, Kurašovs) 1:1, 11:07 Necāšs (Kauts, Hajeks) (vair.) 1:2, 22:11 Raihels (Pavilks) 1:3, 22:20 Rorbāhs 2:3, 23:35 Riva (Lekultrē, Haims) (vair.) 3:3, 28:38 Kauts (Mihņacs, Necāšs) (vair.) 3:4, 47:46 Kurovskis (Koditeks) 3:5, 57:40 Raihels (Kurovskis) 3:6Metieni: 31:60Soda minūtes: 4:8

Vārti: 7:18 Andersons (Lilegrēns, Nīlanders) 1:0, 15:09 Sokolovs (Maļcevs, Polodjans) 1:1, 17:32 Lilegrēns (Sederlunds, Lindstrems) 2:1, 18:18 Kostins (Svečņikovs, Ivanovs) 2:2, 54:21 Gustafsons (Jūnsons, Dāvidsons) 3:2, 56:15 Polodjans (Šepeļevs, Ivanovs) 3:3, 65:00 Stīns (p. m.) 4:3Metieni: 43:31Soda minūtes: 8:12

Šodien [1. janvārī] U20 pasaules čempionātā atpūtas diena, bet rīt sāksies turnīra izslēgšanas spēles. Kanādai un Zviedrijai pretī Šveice un Slovākija attiecīgi. Interesanta solās būt spēle starp Somiju un Čehiju, kur nav izteikta favorīta. Par galveno ceturtdaļfināla cīņu droši var nosaukt ASV un Krievijas dueli. Krievijas jaunie hokejisti trīs gadus pēc kārtas [2014. - 2016.] izsita amerikāņus play-off kārtā, bet pērn ASV izdevās tikt vaļā no Krievijas kompleksa [4:3 uzvara pusfināla mačā].