12.05.2014. 08:40
Savu otro spēli pasaules čempionātā hokejā aizvadījusi Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase, kas B grupas spēlē tikās ar Somijas valstsvienību. Krievija ātri ieguva divu vārtu pārsvaru, ar kādu arī uzvarēja šajā spēlē - 4:2.

, nra.lv, Sports

Krievijas izlase čempionātu sāka piektdien, ar 5:0 sagraujot pagājušā gada vicečempionus, Šveices hokejistus. Tikmēr Somijas izlase sestdien bija spiesta atzīt Latvijas izlases pārākumu (2:3).

Abu komandu savstarpējo spēli aktīvi iesāka Krievijas izlase, kas ātri guva vārtus. Pēc metiena ripu nespēja nofiksēt Mikko Koskinens, to vārtos iestumjot Viktoram Tihonovam. Krievi neapstājās, turpinot apdraudēt pretinieku vārtus. Ceturtajā minūtē somi nopelnīja divus noraidījumus, kas Krievijai deva lielisku iespēju palielināt savu pārsvaru. Krievijas izlases triecienmaiņa 40 sekundes pasīvi saspēlējās, bet tad spēcīgu metienu izdarīja Aleksandrs Ovečkins, panākot 2:0. Krievijas izlase vēl minūti varēja spēlēt pret četriem Somijas hokejistiem, bija tuvu vēl vieniem vārtiem, bet šoreiz glāba Koskinens.

Astotajā minūtē somi uz ilgāku laiku spēja pārvest spēli uz Krievijas izlases aizsardzības zonu un tur sev nopelnīja vairākumu. Somi Sergeju Bobrovski mēģināja pārspēt ar metieniem no tālākas distances. Pēc vairākiem mēģinājumiem ripa atrada ceļu vārtos, kad precīzi meta Juso Hietanens (1:2). Uzreiz pēc tam Somijas izlase tika pie vēl viena vairākuma, bet šoreiz Hietanenam neizdevās pārspēt Bobrovski. Līdz pirmā perioda beigām neliels pārsvars piederēja Krievijas hokejistiem, bet rezultāts vairs nemainījās.

Līdzīgi kā pirmo, arī otro periodu aktīvi sāka Krievijas izlase. Šoreiz sanāca pārcensties, kas somiem ļāva tikt pie skaitliskā vairākuma. Vairākuma laikā Vadims Šipačovs ļoti rupji nospēlēja pret Peku Jormakā, somu hokejistam nespējot pat piecelties pēc sitiena galvas un kakla apvidū. Šajā epizodē neizprotams šķita tiesneša lēmums nepiešķirt Šipačovam pat divu minūšu noraidījumu. Tā vietā neilgi pēc tam, mazākuma pēdējā sekundē vārtus guva Nikolajs Kuļomins - 3:1. Bija skaidrs, ka pēc šī starpgadījuma spēle kļūs krietni asāka, un tā tas arī bija, somiem dodoties atriebties. Tika arī pārkāpti noteikumi, kas lika izturēt divas minūtes mazākumā.

Perioda otrajā pusē neliels pārsvars bija Krievijas izlasei, kas daudz biežāk apdraudēja pretinieku vārtus. Aktīvā spēle atmaksājās 15. minūtē, kad Tihonovs no aizvārtes iespēlēja ripu vārtu priekšā Sergejam Kaļiņinam, kurš savu komandu nepievīla, panākot 4:1. Perioda izskaņā Somijas izlase tika pie diviem skaitliskajiem vairākuma, turpinot ierasto taktiku - apdraudēt vārtus ar metieniem no zilās līnijas. Nepilnu minūti līdz perioda beigām Jere Karalahti izmantoja Krievijas hokejistu slikto pārgrupēšanos pēc iemetiena un no iemetiena pretējā apļa samazināja rezultāta starpību - 2:4.

Trešo periodu ar izrāvienu viens pret vienu varēja sākt Ovečkins, bet viņš laicīgi tika kavēts, nopelnot savai komandai vairākumu. Somijas hokejisti ļoti pārliecinoši nospēlēja aizsardzībā, neļaujot krieviem izvērsties un gūt vēl vienus vārtus. Uzreiz pēc tam pie vairākuma tika Somijas izlase, kas nespēja gūt vārtus, bet ar vairākuma palīdzību izlīdzināja spēles gaitu. Astotajā minūtē lieliska iespēja bija Krievijas izlasei, bet tās līderi, Ovečkins un Pļotņikovs, izniekoja šo iespēju, cenšoties izspēlēties līdz tukšiem vārtiem. Pēc brīža otrā laukuma galā izcelties varēja somi, bet ripa spītīgi negāja vārtos.

Tuvojoties pamatlaika beigām, Somijas izlase centās uzbrukt arvien vairāk. Izdevās izveidot vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, bet pārspēt Bobrovski trešajā periodā tā arī neizdevās. Jau divas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām Somijas izlase nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Ļoti tuvu vārtu guvumam bija Petri Kontiola, bet nespēja trāpīt tukšā vārtu stūrī. Otrā laukuma galā ripa arī nespēja atrast ceļu vārtos. Līdz ar to Krievijas izlase uzvarēja šo spēli ar rezultātu 4:2, sagādājot Somijai otro zaudējumu šajā čempionātā, bet pati tiekot pie otrā panākuma.

Pasaules čempionāts hokejā 2014, 11.maijs

Somija – Krievija 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)

Vārti: 01:39 Tihonovs (Belovs, Kaļiņins) 0:1, 04:38 Ovečkins (Zaripovs, Orlovs) 0:2, 09:13 Hietanens (Kontiola, Lehtera) 1:2, 22:42 Kuļomins 1:3, 34:40 Kaļiņins (Tihonovs, Zaripovs) 1:4, 29:08 Karalahti (Jokinens, Lajunens) 2:4

Soda minūtes: 22-14

Metieni: 36-26

Vārtsargi: Mikko Koskinens – Sergejs Bobrovskis.

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048