11.08.2013. 15:54
Francijas U16 sieviešu basketbola izlase svētdien, 11. augustā, Eiropas čempionāta spēlē par piekto vietu uzvarēja Krievijas kadetes ar rezultātu 62:61 un izcīnīja pēdējo ceļazīmi uz FIBA U17 Pasaules čempionātu, kas nākamajā gadā notiks Slovākijā.

Krievijas basketbola izlases pagaidām aizvada neveiksmīgāko vasaru vēsturē, piecos Eiropas čempionātos paliekot bez medaļām.

Sieviešu valstsvienība Eiropas čempionātā Francijā pirmo reizi netika ārā no grupas un finišēja trīspadsmitajā vietā. Neveiksme bija īpaši sāpīga, jo iepriekšējos sešos finālturnīros komanda spēlēja finālā, trīsreiz izcīnot zelta medaļas.

Krievijas U20 sieviešu izlase pirmo reizi sešos gados neiekļuva pusfinālā, bet spēlē par piekto vietu zaudēja Francijai. Jāpiebilst, ka Krievijas jaunietes ir pieckārtējas Eiropas čempiones.

Jauniešu izlase iekļuva Eiropas U20 čempionāta pusfinālā, taču turnīru noslēdza ar zaudējumiem pret Itāliju un Spāniju, netiekot augstāk par ceturto vietu.

Krievijas U18 vīriešu izlase Ventspilī izcīnīja pirmo vietu grupā, taču “play-off” spēlēs piedzīvoja trīs neveiksmes pēc kārtas un ierindojās astotajā vietā.

Svētdien sarakstu papildināja U16 meitenes, kurām neizdevās izcīnīt ceļazīmi uz U17 Pasaules čempionātu. Ceturtdaļfinālā krievietes negaidīti piekāpās Itālijai, savukārt spēlē par piekto vietu zaudēja Francijai.

Trešais Pasaules čempionāts notiks 2014. gada 26. jūnijā – 6. jūlijā Slovākijā un tajā pirmo reizi sacentīsies 16 komandas. Agrāk finālturnīros varēja piedalīties rīkotāji un četras labākās Eiropas izlases, taču paplašināšanās radījusi iespēju palielināt eiropiešu pārstāvniecību līdz piecām komandām.