20.08.2014. 19:54
2015. gada Eiropas čempionāta atlases turnīra otrajā kārtā pirmo uzvaru izcīnījusi Krievijas izlase, kura ar 101:56 sagrāva Šveici, tādējādi saglabājot cerības kvalificēties finālturnīram.

Krievijas izlase atlases turnīra sākuma bija iesākusi maksimāli slikti - zaudēts gan Itālijai, gan Šveicei. Ņemot vērā, ka G grupā ir tikai trīs valstis, šodienas mačs mājas laukumā pret Šveici bija "būt vai nebūt" spēle.

Iesākumā gan bija jūtama spriedze krievu basketbolistos un nekur tālu atrauties viņiem neizdevās. Pirmajā ceturtdaļā veiksmīga epizode izdevās Dmitrijam Kulaginam, kad viņš pārtvēra bumbu un ātrajā uzbrukumā guva divus punktus. Ar to gan viņam nepietika un Kulagins pēc sadursmes piezemējoties ar Braienu Savoju iesita viņam pa seju.

Abi tika izraidīti no spēles, taču pozitīvāk šis notikums bija uzkurinājis krievus. Pirmo ceturtdaļu viņi noslēdza ar izrāvienu un +10, pēc otrās ceturtdaļas jau +23 (52:29). Krievijai gan bija nepieciešams ne tikai revanšs, bet arī pēc iespējas lielāka rezultāta starpība, jo skaidrs, ka uz pirmo vietu grupā viņiem būs grūti tēmēt. Krievija bija pārāka teju visos statistikas elementos un mača izskaņā tās pārsvars sasniedza jau 45 punktus (101:56).

Savu pēdējo spēli atlases turnīrā Krievija aizvadīs 24. augustā Itālijā, bet apakšgrupas turnīru noslēgs Šveices un Itālijas duelis. Jāatgādina, ka finālturnīram kvalificēsies katras grupas uzvarētājas un sešas no septiņās otro vietu ieguvējas. Krievija iepriekš abās spēlēs zaudēja ar teju minimālu starpību, līdz ar to šodienas pārliecinošā uzvara tai ļauj spert platu soli pretim Eiropas čempionātam, tiesa, zaudējums Itālijai un Šveices uzvara pār senās Romas sekotājiem var tai likt atgriezties grupas pēdējā vietā.