03.05.2014. 19:20
Eirotūres pēdējā posmā "Oddset Hockey Games" otro spēļu dienu ar uzvaru sāka Somijas valstsvienība, kas ar 3:2 pēcspēles metienos pārspēja laukuma saimniekus zviedrus. Savukārt Oļega Znaroka vadītā Krievijas izlase ar 6:0 sakāvusi Čehijas valstsvienību.

Somijas izlase Eirotūres noslēdzošo posmu sāka ar uzvaru "Hartwall Arena" sienās pār Krievijas hokejistiem (2:1). Zviedri tikmēr pirmajā mačā ar 2:3 atzina Čehijas pārākumu.

Šodienas spēlē starp Somiju un Zviedriju somu uzbrucējs Peka Jormaka atklāja rezultātu mača 12.minūtē, bet otrā perioda ievadā Oskars Mollers izlīdzināja rezultātu. Ate Ohtamā ļāva arī otrajā pārtraukumā ar vienu vārtu pārsvaru doties Somijai, bet trešajā periodā pēc ilgstoša zviedru spiediena Millers vēlreiz panāca izlīdzinājumu.

Atlikušās nepilnās četras minūtes, tāpat kā mača papildlaiks neiepriecināja ar vārtu guvumiem. Pēcspēles metienu sērijā katra izlase izpildīja pa sešiem izgājieniem, bet uzvaras ripu zviedru vārtos raidīja Iro Pakarinens.

Pēc aizvakardienas zaudējuma somiem Krievijas izlase šo maču sāka ļoti apņēmīgi un jau pirmajā periodā izvirzījās vadībā ar 4:0. Čehi pēc šī pirmo 20 minūšu šoka atguvās un mača turpinājumā pat uzbruka vairāk (metienu attiecība 28:21), taču krievi guva vēl divus vārtus un svinēja rezultāta ziņā graujošo uzvaru ar 6:0.

Sausā nostāvēja Andrejs Vasiļevskis, kuru noskatījis Tampabejas "Lightning" ģenerālmenedžeris Stīvs Aizermans, bet pa diviem vārtiem guva Viktors Tihonovs (viņam arī rezultatīva piespēle) un Andrejs Loktionovs.

Vēl šodien pārbaudes spēli aizvadīja arī Baltkrievijas un Dānijas hokejisti, kuru cīņā ar 5:2 pārāka bija pasaules čempionāta rīkotāja. Ar hat-trick Andrejs Stepanovs, kurš aizvadītajā sezonā pārstāvēja Habarovskas "Amur".

Zviedrija – Somija 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 0:1)Vārti: 11:14 Jormaka (Komarovs) 0:1, 23:44 Mollers (Lidstrēms, Nigrēns, vair.) 1:1, 38:21 Ohtamā (Kontiola, Hietanens, vair.) 1:2, 56:01 Mollers (Baklunds) 2:2, 65:00 Pakarinens 2:3.Soda minūtes: 8:6.Metieni: 38:20.Vārtsargi: Joakims Eriksons – Peka Rinne.

Krievija-Čehija 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)Vārti: 5:47 Tihonovs (Šipačovs, Ņikuļins) 1:0 6:54 Plotņikovs (Šipačovs, Tihonovs) 2:0 11:45 Loktionovs (Kuzņecovs) 3:0 18:30 Zubovs (Jakovļevs) 4:0 25:45 Loktionovs (Kutuzovs) 5:0 48:52 Tihonovs (Orlovs, Ovečkins) 6:0Metieni: 21:28Soda minūtes: 10:10Vārtsargi: Vasiļevskis - Kovāržs