30.03.2014. 23:35
Ar otro vārtu guvumu četrās spēlēs Moldovas spēcīgākajā futbola līgā izcēlies Latvijas pussargs Andrejs Kovaļovs, kura pārstāvētais klubs Kišiņevas "Dacia" šodien ar 3:0 uzveica "Olimpia".

Spēles Eiropas futbola laukumos šodien aizvadījuši vairāki Latvijas sportistu pārstāvētie klubi. Par Artjoma Rudņeva, Oļega Laizāna un Mihaila Ziziļeva sekmēm jau ziņojām.

Latvijas futbolistu Aleksandra Koļinko, Artūra Zjuzina (abi – Kaļiņingradas "Baltika") un Ivana Lukjanova (Volgogradas "Rotor") gaidītais duelis no šodienas tika pārcelts uz rītu. Neapmierinošo laikapstākļu dēļ Kaļiņingradas komanda nespēja ierasties Volgogradā. Tikmēr pilnu spēli aizvadīja cits Latvijas futbolists Krievijas pēc spēka otrajā līgā – Vladimirs Kamešs un "Neftekhimik" cīnījās neizšķirti 2:2 ar "Mordovia".

Rezultatīvu neizšķirtu (3:3) savā starpā šodien izspēlēja Polijas Ekstraklases klubi Zabžes "Gornik" un Bjalistokas "Jagiellonia". Mačā gan nepiedalījās ne "Gornik" vārtsargs Pāvels Šteinbors (lauzts vaiga kauls), ne "Jagiellonia" pussargs Roberts Savaļnieks.

Pirmajā līgā (pēc spēka – otrā) uz maiņu nāca Daniils Turkovs, palīdzot "GKS Belchatow" ar 2:1 uzveikt "Olimpia Grudziadz". Latvijas uzbrucējs laukumā devās 65.minūtē, un jau pēc divām minūtēm Adrians Basta guva uzvaras vārtus Turkova pārstāvētās komandas labā.

Pussargs Andrejs Kovaļovs izcēlies ar vārtu guvumu "Dacia" sastāvā, palīdzot Moldovas čempionāta spēlē pārspēt "Olimpia". Kovaļovs vārtus guva 55.minūtē, panākot 2:0. Pēc 24 spēļu kārtām "Dacia" ieņem trešo vietu ar 48 punktiem. Četrās spēlēs "Dacia" rindās Kovaļovs ir iesitis divus vārtus.

Baltkrievijas čempionātu ar zaudējumu sāka Igora Tarasova un Ģirta Karlsona pārstāvētais Grodņas klubs "Neman", kas ar 0:1 piekāpās līgas jaunpienācējiem no Sluckas. Abi Latvijas futbolisti palika rezervē.

Lietuvas "A lyga" zaudējumu piedzīvoja vārtsarga Artūra Vaičuļa pārstāvētā komanda "Kruoja", kas ar 0:1 piekāpās "Kruoja". Vaičulis palika rezervē.

Izmantotie resursi:Футбольная национальная лигаEkstraklasa, piłka nożna, relacje live, wyniki...Federatia Moldoveneasca de FotbalФутбол в Беларуси, Европе и мире, статистика,...LFF - Pagrindinis puslapis